Sibel Kaya  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 8 Puanı: 3008

9 Nisan 2011 Cumartesi 
Kaçıyorsun
Okunma: 1111

İçeriyle dışarıyı karıştırmamak lazım. Yoksa iki taraf da diğerinden bir şeyler katar kendine. Ayrık otu gibi sırıtıverir içlerinde, kendilerine ait olmayan görünümler ve renkler... İşte kendime hep bunları hatırlatarak dışarı çıkmıştım yine. İçimi sıkı sıkı kilitlemiş, sürgüyü de çekmiştim bir güzel üzerine. Artık yüzümü yalayan rüzgar ya da karşıdan gelen kızın kırmızı fuları dolduracaktı çerçevemi. Her adımımda yeni çerçeveler belirecekti... İçinde ben olmayan, bu yüzden de daha çok kendilerine benzeyen şekiller dolduracaktı içlerini.

Birkaç gündür uyguluyordum bu kararımı. Ve bunun sonucunda yaşantımda büyük bir değişim olmuştu: Önceki günlere oranla çok daha net görünümler ve seslerle doluvermişti bir anda çevrem. Ben yoktum. Ama yerime koca bir dünyayı koymuştum. Bir şeyler söylüyor, bir yerlere gidiyor, nesnelere dokunuyordum. Ama içimi araya sokmadan, hep bulunduğum an'da çakılı kalarak yapıyordum bunları. Bir an için geçmişten bir renge kapılıp gidersem biliyordum, her şey tepetaklak olacaktı yine. Birtürlü o kuyudan çekip çıkaramayacaktım kendimi. Hiçbir ses ya da dokunuş geri döndüremeyecekti beni şimdiye.

Bu yüzden gözlerimi ve kulaklarımı sonuna dek açıyor, durmadan bu an'ı parlak renklere boyayacak o farklı şeyi arıyordum. Bu kalabalığın arasında bir yerde, dışarıda olmayı içeriye kat be kat yeğ tutmamı sağlayacak kadar muazzam bir şey olmalıydı mutlaka. Bir duygu uyandıracak içimde... Ama öncekilerden çok farklı... Öyle farklı ki içimin kapılarını açmaktan korkmayabileyim, sırf içimde o var diye...

Aşka benzer bir şekilde tanımladığım bu şey neydi, bilmiyordum hala. Tek bildiğim, onu bulduğumda, hayata herhangi bir nesne gibi dokunabildiğimi hissedeceğimdi. Adeta duyabileceğimdi parmaklarımdaki temas'ını. Bugün de aynı kararlılıkla çıktım evden. Bulacağıma söz vererek o şeyi, kendime bir ay çöreği ısmarladım. Pastenenin bahçesindeki sevimli çifti görmezden gelmeye çalışarak yoldan geçenleri seyretmeye başladım. Ay çöreği nefisti. Bir de şu sevgiller olmasa... dört dörlük bir başlangıç yapmış olacaktım yeni güne. Üstelik konuşmaları da geliyordu masama. Sevgi sözcüklerini boca ediyorlardı acımasızca üzerime. İçimin kapılarını zorlayıp duruyordu kahkahaları. Dışarıda kalabilmek iyiden iyiye zorlaşmaya başlamıştı.

Bana, birkaç gündür ne olduğunu sorup durduğum o şeyin, cevabı olmasından en korktuğum şeyi söylüyordu bu genç çiftin içimde uyandırdığı duygu: "Aşka benzer o farklı şey diyordun ya..." diyordu alayla... " Öyle bir şey yok. Çünkü hiçbir şey aşka benzemez... ve aşk kadar farklı renklere boyamaz dünyayı. Kabul etsen de etmesen de tek bir gerçek var. Sen aşkı arıyorsun aslında. Ama en çok da ondan kaçıyorsun yine. Bu yüzden de korkarım hiçbir zaman bulamayacaksın aradığını. "

Yorumlar (5)
Sedef Kara 9.04.2011 22:38
Sİbel, yaptığın betimlemeler çok iyi. Bu uzunlukta bir yazıda, bir veya iki kilişe benzetme var. Başı ve sonu olan bir hikayeden alınmış, bölüm gibi geldi. Tebrik ederim.

Sibel Kaya 9.04.2011 22:45
Çok teşekkürler Sedef...

On Bir Eylül 9.04.2011 22:56
Hislere tercüman oldun Sibel... "Hiçbir zaman bulamayacaksın" haricinde.. Ellerine sağlık..

Sibel Kaya 9.04.2011 23:06
Çok teşekkürler...

hususi ölü 10.04.2011 10:52
AŞK AŞK AŞK NERDEYSEN HERKES ORADA ???
Takıldık kaldık kalbimizin sessiz çığlıklarına ve tıktıklarına...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6507
2 Firari Fırtına 4541
3 Mustafa Ermişcan 4024
4 Hasan Tabak 3676
5 Nermin Gömleksizoğlu 3297
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3184
7 Uğur Kesim 3133
8 Sibel Kaya 3008
9 Enes Evci 2704
10 Turgut Çakır 2373

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3867 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com