Nrs .....  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 57 Puanı: 826

27 Nisan 2011 Çarşamba 
Gölgede, Güneşe Yakın Olsun....
Okunma: 1002

Sevgili dostum; Neden hep hüzünleri severiz ki, sevinçlerle dolmak varken, neden hep ayrılıkları yaşarız, bir arada olmak varken, neden hep özlemleri yaşarız ki, elinden tutup kavuşmak varken ve nedenleri o kadar çok uzatmak mümkün ki, neden, neden diye…

Gecenin bu saatinde güzelim bir uyku çekmek varken, bu nedenleri soran bir beyinle kim gidebilir ki düşlerle dolu bir yatağa. Ben gidemedim. Bilmem kaçıncısı bu, gözlerimin güzel düşlere kapanmadığı gecelerin, bilmem kaçıncısı bu, sabahların ilk ışıklarına kadar karanlıkların içinde bir hayal ile baş başa kaldıklarımın.

Belki bilmezsin onu, tanıtayım biraz, yüzüne baktığında aydınlanırsın, güldüğünü gördüğünde neşelenirsin, konuştuğunu duyduğunda güzel bir müzik dinlemiş gibi olursun, geriye çekilip baktığında, yürüyen bir cazibeyi izlemiş olursun ve ardından baktığında içindeki sıcaklıkla kavrulmuş gibi olursun. Ben ise onu “tatlı güzel” ya da “biricik güzel” diye tanımlardım bazen de “tatlı cadı” derdim. Hangisi daha çok yakışıyor ya da o hangisini daha çok beğeniyor inan bilmiyorum. Keşke bilsem.

Ona,  bildiğim, duyduğum, hissettiğim, istediğim her şeyi anlattım. Kim bilir kaç satıra sığdırmaya çalıştım hepsini, hiçbir şey gizlemeden. Ona hep baktım, beğeni ile sevgi ile hoşlanma ile arzu ile daha da açıkçası tanımlaması güç duygular ile. Kimi zaman güldü, kimi zaman sadece tebessüm etti, kimi zaman öylece baktı.

Sevgili dostum, ben gizlemedim o sustu, ben söyledim o sustu, ben yazdım o sustu, ben ona susadım ama o sustu. Karşısında bitişimi izledi ama sustu. Ne büyük suskunluk, ya da ne inatçı suskunluk ya da ne gereksiz bir suskunluk, hangi tanımı kullanayım ki. Bilmiyorum, seçemem de zaten o suskunlukta ama giderek hayatım oldu suskun.

Sana söyleyebileceğim tek şey kaldı sevgili dostum; suskun bir dünyada suskun kaldım, ellerimi, gözlerimi beynimi koparabilirim belki bu dünyadan ya kalp işte ona kefil olamıyorum.

Yardımın gerek sevgili dostum, bu suskun dünyadan kurtulup, birazcık serinlemek için bir yer gerek bana, öyle bir yer olmalı ki, gölgede olmalı ama güneşe yakın… Öyle bir yer bulabilir misin, sevgili dostum, bulabilir misin?                                                                                  

Söyle, ne olur, bari sen susma…


Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4401
3 Mustafa Ermişcan 3789
4 Hasan Tabak 3506
5 Nermin Gömleksizoğlu 3156
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2899
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2277

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1268 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com