Emine Ekmen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 40 Puanı: 1055

26 Mayıs 2011 Perşembe 
MANASIZLAŞMAK
Okunma: 1047

      
      Selam günlük. Yine maalesef acı dolu sözlerimde başlayacağım günlüğüme. Aslında acı duyguları yaşamıyorum. Sadece eskiye dönüp maziyi yeniden yaşayacağım. O zaman hayatın anlamı ve değeri anlaşılıyor.
       Geçmiş benim geçmişimdir. Ne kadar acı olsa da, ne kadar görmek istemediğim, yaşamak istemediğim bir hayatım olsa da, geriye bakmanın bir anlamı olmasa da, ben yine eskisi gibi buradayım.Bu sözler altında bu günlükteyim. Yine eskilerin göz yaşları altındaki benim. Hayatımı yeni yaşamaya başladım belkide. Her şey öyle anlamsız geçiyor ki. Uzay boşluğunda gibiyim. Güzel olan hiç bir şey yok şu anda. Hangi yönde yürüyeceğimi bilemiyorum. Gördüğüm manzara karşısında şaşkınım sadece. Güneş ilk defa doğar ya hayata. Bu güneşi yeni görüyorum diye şaşkınlıkla hayretler içinde baka kalır ya aynen bende öyle bir zamanın içindeyim işte. Yıllardır karanlık bir çukurdu hayatım. şimdi ise aydınlığı görünce gözlerim kamaşıyor. Gözlerimi yummak zorunda kalıyorum bu aydınlıklara karşı. Alışık değilim aydınlığa. Garip bir duygu aslında. Geçmişimi özlemedim. Manasız her şey. Bu manasızlarda geçiyor hayatım. Yaşama dair bir belirtim yok yine. Ama eskisi kadar da kötü zamanlarım olmuyor Allah'a şükür. Bu dünyada varmıyım, yok muyum belirsiz?

Yorumlar (6)
Nermin Gömleksizoğlu 26.05.2011 00:21
Varsın ki yazıyorsun...

Emine Ekmen 26.05.2011 00:33
YAŞADIĞIMDAN BİR ŞEY ANLAMADAN YAŞIYORUM

Nermin Gömleksizoğlu 26.05.2011 00:42
Kim anlıyor ki Emine, yaşamak istiyorsan küçük şeylerle mutlu olmayı, ya da önünde ne imkanların varsa kendine küçük bir pay aldım sayacaksın, herkes her istediğini yapıyor mu zannediyorsun yoksa...

Burçin Aksoy 26.05.2011 02:55
Sevgili Emine sanki biraz fazla hatta çok çokk fazla yükleniyorsun kendine bence.Hayat bu kadar önemli değil kendine ızdırap edecek kadar.

Emine Ekmen 26.05.2011 14:42
yasemin arkadaşım 6 yılbu şekilde yaşıyorum.Allah yaşatıyor beni. Benim yapacağım bir şey olmuyor. Zaten yaşamak da istemiyorum.Ben hedefler doğrultusunda ilerlemeyi seven bir insanım.Bir şeyler başaramayınca başaramayacağımı görünce içim içimi yiyorum. ama faydasız. Nermin arkadaşım haklısınız küçük şeylerle mutlu olmayı da bilmeliyim. Ama benim hayattaki ideallerim çok fazla. Hayatı umursamaz alamıyorum. Bir robot değiliz ne de olsa.Arkadaşlarım benimle alay ederken içimi kemiriyorum. aklımdan çok şeyler geçiyor. Ben eski ben olsam herkesin haddini iyi bildirirdim ama maalesef eski benliğimden oldukça uzağım.Kimse beni tanımıyor aslında.Beni sadece ben tanıyorum. İşim yok evde boş boş oturuyorum işte. Çalışmak istesem çalışacak kadar iyi değilim. Başka bir şey yapsam sıkıldığım için başa çıkamıyorum.her şeyim yarım yamalak. Bu dünyada yaşamanın ne anlamı var? 5 kere intahar ettim. Ama öldürmeyen Allah öldürmüyor işte. Bu şekilde herkesin alay konusu altında, onurumun kırıldığı bir dünyada mutlu olmayı beceren biri değilim. Kendime gelirsem yani eski benliğime kavuşursam Allah'ın izni ile basit sıradan bir insan olmayacağım.Öyle bir konuma gelmeyi düşünüyorum ki herkes mesleğimi duyunca şap diye kafalarına darbe yemiş gibi olacak.O aşamaya geliyorum Allah'a şükür. Bu sıkıntılar arasında ancak açık öğretimi tutturabildim. Bu da benim için bir başlangıç.Gerisi çorap söküğü gibi arkadan gelecektir.Ben şu anda ben olmasam bile yine içimde eski benliğimi taşıyorum.

Emine Ekmen 26.05.2011 14:48
Bir de yazılarımda yazamıyorummmmmm diye bağırıyordum. Demekki yazabiliyor muşum :)Hep acı mı olacak hayatımızda biraz da gülelim boş ver. Esas bunu romanıma taşımak zor olacak.Aslında romanıma hazırlık için biraz karamsar duygularımı yazıyorum. Şu anda herşeyi Allah'a bırakıyorum. düşünmekten yoruldum artık. Allah ararlasın herşeyimi diyorum sadece. Yanımda Allah oldukça rahatım.Olmayanları olduran Rabbimden başka beni kim anlayabilir.Ne aşamalardan bu günlere geldiysem sadece Allah'ın yardımıyla geldim. Demek ki yaşayacağım varmış. Allah yaşatıyor.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6382
2 Firari Fırtına 4438
3 Mustafa Ermişcan 3845
4 Hasan Tabak 3551
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3049
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2985
8 Sibel Kaya 2904
9 Enes Evci 2614
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:846 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com