Elif Nur Öner  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 624 Puanı: 94

19 Haziran 2011 Pazar 
Siyahlar ve Beyazların " TEMİZ " Sahili
Okunma: 1164

Küçük, zorla kurtulduğu satıcının elinden kaçarak koşmaya başladı. Hızla koşuyordu, çünkü biliyordu ki yakalanırsa bir daha kurtulamayacaktı. Üzerindeki eski ve bol pantolon bu koşuşturmanın ardından toz içinde kalmıştı. Ama onun ne uğraşacak vakti ne de niyeti vardı. Kara teni iyice koyulaşmış, dalgalı uzun ve kumral renkteki saçları bir o yana bir bu yana salınıyordu. Gözleri gelen gün ışığyla elaya dönmüştü. Nihayet durdu ve ıssız bir sahila çıkan yolda ilerlemeye başladı. Sahile ulaşmıştı sonunda. Boş ve duru sahile. Deniz sezonu çoktan kapanmıştı. " Bakın, herkes denize girerken suyu PİSletiyorum diye beni almıyorsunuz. Şimdi görün işte, ben de yüzüyorum ! " diye bağırdı ve denize atladı. Sopsoğuk ve dalgalıydı deniz. " Küçük kız, deniz yaşın için biraz fazla dalgalı değil mi sence? " dedi bir genç. Kız sudan çıkıp gence döndü. Bembeyaz bir adamdı bu. " Benimle mi konuşuyorsun beyaz? " dedi. Genç: " Benim adım beyaz değil. İsmim... " Kız sözünü kesti. " Dur söyleme adını, sonra bana da sorarsın ismimi de ben bilemeyince gülersin. " Utangaç bir ifadeyle gence baktı. " Tamam, öyleyse bende bilmiyorum adımı. " dedi genç. Güldü kız tatlı tatlı. " Sen mi bilmiyorsun adını? Beyazlar herşeyi bilir." Bu kez gülen gençti. " Sörf yapmak ister misin? " Kız evet anlamında başını salladı. Uzunca bir zaman dalgalarla boğuştular. / Uzunca bir zaman sonra / Sahil dopdoluydu, herkes yüzüyor ve eğleniyordu. Siyahlar ve beyazlar, farklı ülkelerden ve dinlerden insanlar, fakirler ve zenginler hep birlikte yüzüyordu. Yüzenler arasından bir genç kız küçüklüğünü hatırlamıştı. Kendini ve genç oğlanı. Bir anda bağırmaya başladı: " Özgür siyahlar ve beyazlar aynı denizde yüzüyor ve inanın su her zamankinden daha TEMİZ ! "

Yorumlar (2)
Davut Dlbz 19.06.2011 15:25
Eğer anlattıklarına bakacak olursak oldukça güzel bir yazı Elif, anlatımı da oldukça hoş. Fakat sadece biraz daha üstünde uğraşılıp daha temiz bir bahçe şeklinde sunabilirsin bizlere çiçeklerini :)

EROL BİTİREN 19.06.2011 17:58
1)Güzel arkadaşım Mozilla firefox'a gir,oradan aç Özgür Roman'ı ve orada yaz yazılarını.........2) Davut'un dediği gibi ben de İkebana önereceğim,bildiğin gibi o sanat çiçek yetiştirmeden ziyade çiçek yerleştirme sanatıdır,haliyle süslemeler de onu taçlandırır...Amatör edebiyatçılık ta pek farklı değil senin anlayacağın..Kalemine başarılar dilerim.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6448
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3955
4 Hasan Tabak 3618
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3111
7 Uğur Kesim 3095
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2338

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2702 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com