Forum Ana Sayfası >  Skip Navigation LinksÖzgür Roman Hakkında > Özgür Roman'dan beklentileriniz...

Forumda Ara:

Bu başlık altında 91 adet mesaj bulunmuştur.

Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 5

İletileri:79
Verda Pars 19.6.2008 13:34:01
Sitemizde eksik gördüklerinizi, önerilerinizi, övgü ve sövgülerinizi yazınız...

İletileri:79
Verda Pars 12.7.2008 21:52:31
Bence bu tamamen hayal gücüyle ilgili birşey ya da anlatılmak istenen şeyle... Belki bir tavır, kuru bir çehrenin veremeyeceği... Gerçi kiminin çehresi çok şeyi anlatabilir ama anlatamadığını düşünürsek, bir tür ifade tarzı diyebiliriz yüzümüzde bulamadığımızı sevdiğimiz herhangi birşeyde bulabiliriz. Size çok samimi gelmeyebilir ya da korkakca gelebilir. Belki de öyledir. kimisi deşifre edilmemek ister; ya da olamadığını olmak ister.. Ne biliyim bence böyle...

İletileri:91
Mihrisah Azakli 13.7.2008 20:19:57
Ben Mihrisah Azakli;
buraya ilk defa bir msj yaziyorum...
dilegen diledigi resmi de koyabilir,fikri de paylasabilir...
önemli olan paylasmaktir ama kimseyi incitmeden ve rahatsiz etmeden saygili ve sevgili bir sekilde...
Iyi pazarlar daima sevgi dolu paylasimlarla kalmak dilegi ile...

İletileri:14
fatih uzuner 15.7.2008 17:42:04
Özgür Romandan beklentim şudur,gönderdiğim yazılar malesef onları görmek istediğim biçimde yayınlanmıyor.Örneğin bir hikayenin başına minik bir alıntı ekliyorum ama o alıntı da yazının içine katılıyor.En son Zemah öykümde,Ahmed'in Kadınları,13. Evlat şiirimde vs.bu böyle oldu.Bu benim yazım tarzımdır ancak sanırım yayınlanırken bu gözden kaçıyor.İstiyorum ki biraz daha dikkatli eklensin yazılar.Örneğin Ahmed'in Kadınları şiirinin her mısrasının başında Ahmed'i ayrı yazdım ama şuan sitede bitişik görlüyor. bunların düzeltilemsi dileğiyle uzun ömürler özgür roman

İletileri:91
Mihrisah Azakli 15.7.2008 18:40:53
SITE YöNETIMININ DIKKATINE:
Bir kisinin kimligi ile alay eder gibi yazilar yazan ve sonra silen insanlar var...???
Sizce bu biraz fazla abartili ve bir o kadar da gözden kaçmis bir durum degil mi???
Hani denetim nerede ciddiyet???
Kimliktir bu ve kimlik hersey demek!!!
Yaniliyormuyum acaba???
Nasil olur da bir yabanci benim adimi soyadimi kullanarak yazi yazip yorumlar yapabilir???
Size biraktim siz cevap verin lütfen???
Bu ileti Bade Sultan tarafından 15.07.2008 18:42:05 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:79
Verda Pars 15.7.2008 18:54:08
Fatih Bey söylediğinizde çok haklısınız ama inanın kasıtlı bir değiştirme değildi. Yazılarınız bize paragraf başı bile olmadan ve söylediklerinizi belli eder herhangi bir işaret olmadan geldi. Onları siteye eklerken inanın çok uğraştım. Yoksa siteye gelen yazıları sadece okuyup ekliyoruz herhangi bir değiştirme yapmaktan, hem yazarına hem yazının kendisine saygısızlık yapmaktan şiddetle çekiniyoruz. Eğer sorun siteden kaynaklanıyorsa kısa zamanda sorunu çözeceğimize sizi temin ederiz. İsterseniz yazdığınız şekilde bir kez daha siteye gönderin. Anlayışınız için teşekkürler

İletileri:79
Verda Pars 15.7.2008 19:15:45

Mihrisah Hanım,

sitemizin sizi bu kadar sinirlendiren bir olaya neden olmasından dolayı biz de üzüldük. Niye olduğu ise bizim için tam bir muamma fakat şunu söyleyebilirim ki biz Özgür Roman'ı açarken, mümkün olduğunca az denetimi olan, kimsenin işine karışmayan ve kimsenin kimseyi kayırmadığı, tüm üyeleriyle birlikte siteyi yönetebileceğimiz bir edebiyat sitesi olma amacıyla işe başladık. Dolayısıyla yazarlarımızın yazdıklarına ve isimlerine mümkün olduğunca karışmıyoruz.
Bildiğiniz gibi siteye ad-soyadla üye olunuyor; kişilerin aynı ad ve soyada sahip olacaklarını düşünerek kullanıcı adında da herhangi bir kısıtlamaya gitmemiştik. Fark etmiş olacağınız üzere size rahatsızlık veren kişi küçük harf kullanmış, ancak tabi ki üyelerimizden diğer üyeler hakkında herhangi bir şikayet geldiğinde değerlendirip ne gerekiyorsa yaparız. Sizden de bir şikayet gelmediği için karışmamayı tercih etmiştik.
Nitekim şikayet unsuru olan kişi de kendi ismini değiştirip, sizin adınızla yazdıklarını da silmiş.
umarız bu tatsız olay bizi yazılarınzdan mahrum bırakmaz.
Sevgilerle


İletileri:12
mavice mavice 16.7.2008 02:55:00

Özgür Roman"da yayinlanan bütün yazilar,telif haklari yasalarca korunmaktadir.Tümü yazarlarinin ya da telif hakki sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadir.Yazarlarin ya da telif hakki sahiplerinin izni olmaksizin sitede yer alan metinlerin--kisa alinti ve tanitimlar disinda--herhangi bir bicimde basilmasi/yayinlanmasi kesinlikle yasaktir.      

Benim  Özgür Romanda sectigim özgürlügüm;izninizle:Söyle olmasini istiyorum.

Benim yazdigim her yaziyi isteyen istedigi sekilde alip kullanabilir.Altina isterse Faruk Dal,Manav Riza,Gönül Sisedibi,Balikci Bedri,Hikmet Balta,Keloglan vs vs....diye imza atabilir...

Not:Benim kafamdaki asil sorun su: Mavice"ye nasil bir resim koyabilirim?

Bir önerisi olan veya birkac önerisi olan var mi?...
Ben bu konuda cok zorlaniyorum...Tessekkürler...


Bu ileti mavice mavice tarafından 16.07.2008 03:04:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Bu ileti mavice mavice tarafından 16.07.2008 05:40:58 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:162
Serdar Ekmekci 16.7.2008 10:17:38

siteye üye olurken aynı isim ve soyisim ile üye olunabiliyor. aynı isim soyisimli çok insan var :)

konu eğer kimlik kullanımı olursa denetim mekanizması ancak bir şikayet olursa başlayabilir. bu konuyla ilgili şikayetlerinizi info@ozgurroman.com adresine mail olarak iletilebilir veya site yönetimine mesaj atabilirsiniz.

Telif haklarıyla ilgili bir konu olduğu zaman ise konu teknik boyuttan çıkıp hukuki boyuta geçecektir. bunun için ise sitemizin avukatı devreye girecektir.

ben bu ortamda böyle birşey olmayacağını ümit ediyorum...

 


Bu ileti Serdar Ekmekci tarafından 16.07.2008 22:32:21 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:162
Serdar Ekmekci 16.7.2008 10:23:00

Yazılarımızın özellikle paragraflarının belli olabilmesi için yazı girişi yapılan editöre giriş yaptıktan sonra "Yazılarım" bölümünden de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Web ortamında HTML editörlerinin ( yazı yazma şeyi ) kullanılma zorunluluğu var. bu editörlerde kopyala-yapıştır yaparken paragraflar, satırbaşları, kalın puntolar, italik puntolar kaybolabiliyor.

Tavsiyem Word gibi bir programa yazdıktan sonra editöre yapıştırmak olabilir.

Fatih Uzuner'in yazılarındaki problem bundan kaynaklı. Sorunlu yazılar tek satır olarak gelmiş maalesef.


İletileri:12
aspasya öldü mü? 20.7.2008 21:14:27
Benim özgürroman site yönetiminden bir ricam olacak: bazı üyeler özellikle forumlara yazdıklarını bir süre sonra siliyor. sitede sadece kendilerinin olduğunu düşünmeleri mümkün fakat hemen yazılırken olmasa bile bir süre sonra yazılanları okumak isteyenler olacaktır. bunu engelleyecek birşey yapmanız mümkün değil mi?

yazılarının kendilerine ait olduğunu düşünmeleri muhtemel fakat burası msn değil ki! lütfen siteyi takip eden diğer kullanıcılara karşı daha saygılı olun.

Sevgiler

İletileri:79
Verda Pars 20.7.2008 21:27:19
Şikayetinizin gayet haklı olduğunu kabul etmek zorundayım Sayın Aspasya; ancak böyle birşeyi sitenin teknik olarak engellemesi mümkün mü bilemiyorum ama tercih ettiğimiz bir yöntem değil; herkesin yazdıklarını değiştirme hakkı var. Ancak bir uyarı yazısı yazarak arkadaşlarımızı daha duyarlı davranmaya çağırabiliriz.

Saygılarımızla
Bu ileti Verda Pars tarafından 20.07.2008 21:43:48 tarihinde değiştirilmiştir.

İletileri:14
fatih uzuner 21.7.2008 23:30:38
Amacım kesinlikle, 'sürekli şikayet eden gıcık bir üye' olmak değil.Sadece belki gözden kaçmıştır diye ricada bulunuyorum,son yazım 'gürültü uygarlığı' yine yayınlanma kurbanı olmuş.Ara başlıklar yok vs.Bu konuda deneyimim var aslında,bir franz kafka fan sitesi,bir genel edebiyat sitesi ve bir de sadece yazılarımdan oluşan bir blog yönetiyorum.Yardımcı olmama izin verirseniz seve seve yaparım.

İletileri:162
Serdar Ekmekci 22.7.2008 12:45:44

Fatih Bey Merhaba,
Konu teknik bir sorun gibi gözüküyor. Ben bir düzeltme yaptım. Yazınızı kontrol edebilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.


İletileri:14
fatih uzuner 22.7.2008 17:13:40
Teşekkür ederim Serdar bey,yazı şimdi daha hoş görünüyor ve bu şekilde okuyucunun da daha rahat okuması sağlanıyor,tekrar teşekkür ederim

İletileri:28
Bahri Öztürk 22.7.2008 17:16:36
bencede şimdi daha iyi olmuş; umarım bir daha sorun yaşamazsınız... Fatih Uzuner'in hikayelerini okumak böyle daha kolay... Şahsen benim burada gerçekten önem verip saygı duyduğum yazarlardan birisi kendisi...

İletileri:31
ASLI ADIGÜZEL 7.8.2008 18:20:56
öncelikle bizlere verdiğiniz bu imkan için çok teşekkür ederim.
 benim sizlerden bir ricam olucaktı...
BEN KISA YAŞANMIŞ HAYAT HİKAYELERİ YAZIYORUM VE 100 ÜSTÜNDE HİKAYEM VAR BUNLARI TOPLAMAK İSTİYORUM
 NE YAPMAM GEREK?
BANA YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM
                                          SAYGILARIMLA.

İletileri:32
Serkan Tasdemir 8.8.2008 14:04:55
e toplayın o zaman...

İletileri:28
Bahri Öztürk 8.8.2008 14:08:34
Ben yardımcı olmak isterim fakat nasıl yardımcı olabileceğimi bilemedim. sanırım yapmanız gereken hepsini baştan okuyup bir mantık sırasına koymak olacaktır. böylelikle toplanmış olur. belki aralarında ilişkiler kurabilirsiniz. sonra yayınlatmak mı istiyorsunuz? eğer öyleyse birkaç yayınevine bırakmanız gerek yazdıklarınızı... benim aklıma başka birşey gelmiyor...

İletileri:23
orlando magic 28.9.2008 09:21:13
mavice bir önerim var.senin yazılarını alıp kullanmak isteyen zaten başta okumak zorunda değil mi?eğer gerçekten kullanmak isterse,zaten sonuna kadar okuyacaktır(ya da meraktan...vs...) ...istersen yazılarının sonuna "bu yazıyı,isteyen her kişi,istediği her şekilde(isterse kendi adıyla) kullanıp,kopyalayabilir."(vb.) yazabilirsin. ama dikkat et bence:hiç istemeyeceğin kişilerin eline geçip,başına bela olmasınlar...yine de tercih senin...:)
Bu ileti başak mülayim tarafından 28.09.2008 09:25:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Sayfa seçiniz: Toplam Sayfa: 5
İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:953 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com