Denemeler

ÜZÜLMEK ZORUNDASIN, DOĞRU İNSAN HİÇ DOĞMADI
Okunma: 1284
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


Sevgili denilen şey ya çok yapmacık ve yılışık oluyor, ya da ihmalci, umursamaz birşey.
 
Yılışık sevgili: Neredeyse allahın her gününü beraber geçirmenize, eve gitmek için otobüse kadar eşlik edilmiş olmanıza rağmen henüz ikinci durakta telefon çalar ve eve gidinceye kadar aynı ses "Aşkım çok özledim, doyamadım sana." dolaylarında zırvalar. Ardından eve ulaştıgınızda 5 dakika soluklanma molasının ardından yine aynı ses bir gecede en az 5 saat konuşur. Ayrıca kurallar koyar, sizi sıkar ve bir süre sonra ilişki çok monoton bir hale gelir. Yani bu şahıs her yanından aşkı boğazlar ve sorun haline getirir.

Umursamaz sevgili: Bu diğerinden daha çok can yakar kesinlikle, sinir hastası olabilme ihtimali vardır. Yani sağlığa zararlı ! Günde 4 mesajdan öteye geçmez (ihmalcidir) Asla kavga etmez (ki ara sıra olması gereken tatlı tartışmalar ilişkinin tadı tuzudur) Sizi asla kıskanmaz (orta malı gibi hissetmenize neden olur) Merak etmez (Önemsenmediğinizi düşündürür) Arkadaşlarına sizden daha fazla vakit harcar (Bu çok aşağılayıcıdır gerçekten) Önemli birşey anlatınca tepkisiz kalır (Umursanmadıgınızı hissettirir) ... Tabi tüm bunların akabinde sevdigini belli edememesi de bu tür şeyleri hissettirmesine nedendir. Dahası başka biri olsa da olmasa da varmışcasına acısını çektirir, bedelini ödettirir size.
 
 Hiçkimse orta kıvamı bulamıyor mu allah aşkına? Ya çıldırtıyorsunuz ya da çıldırtıyorsunuz. Başka seçenek yok mu? Tabi sevmek zor zanaattir hocam! Öyle hemen olup bitecek birşey değil. İnsan bu tür konularda karşısındakine alışana kadar aylar, yıllar geçmesi gerekir ama adam değilse Küçük Kadın Şebo gibi "Tam zevkine varmışken birden yere düştün mü?" şeklinde bir terketme söz konusu olur. İşteo bu yüzden sevgili öyle kolay seçilen birşey değildir. Belki de tam alışmışken değişir ve siz git gide uzaklaşırsınız ondan, soğursunuz. Hayattaki en zor zanaattir bunlar. Alışmak, sevmek, aşık olmak, terkedilmek, unutmak...
 
Dogru insan diye birşey yoktur bu hayatta. Kimse dogru kıvamda değildir. İğrenc bir şekilde aşkı kek yapmaya benzetmek istedim şuan. Kıvamını sadece fabrikalar ve ustalar tutturabiliyor o kadar. Aşkın ne fabrikası vardır ne de ustası. İşte bu yüzden imkansızdır üzülmemek.
 
 Yani demem o ki;
 Üzülmemek diye birşey yoktur bu hayatta. Ya kendiniz kendinizi üzersiniz, yada sevdiklerinize kurban gidersiniz.


Yaşamadı yeryüzünde hiçbir zaman mutluluk, hepsi taklitti! Hepsi . . .
Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (4)
orhan örs 18.2.2012 12:30
Tarif ettiğin sevgili tiplerinin sevgililerinden biri oldun sen de mutlaka! Şöyle açayım; ya yılışık, ya umursamaz, ya yılışıksever ya da umursamazseverdin. Zaten bu dört seçenek dışına çıkamayacak bir yaşam formu olduğun için konuyla ilgili de ancak bu kadar yazar olabilirsin.
Ebrar, benzetme yaparken iğrenç şekilde yapmamaya çalış. "Nasıl yapacağım?" diye sorarsan, "kendini işin dışında tuttuğunda başarabilirsin!" derim.
Kolay gelsin diyeceğim ama zaten yeterince kolay geliyordur bu kadar basit olmak!!!

nasuh kalender 18.2.2012 14:27
Tebrikler: Sevgiyi ve sevgiliyi, işin içine sevginin zerresini katmadan anlatmayı başarmışsın.
Bakın;alemde herşeyi zıddı ile tarif ediyoruz. Karanlık-ışık, gece-gündüz, fakir-zengin ve diğerleri. O halde iyi sevgili de vardır ve o da zıddı olan kötü sevgili ile kaimdir, öyle tarif edilir; yani kötü insanın iyi insanı anlatması gibi.
Karamsarlığı yurdum insanı haketmiyor, iyiyi ve doğruyu dolayısıyla gerçekte var olan iyileri ve doğruları bulmaya çalışalım.
Dipnotun külliyen yanlış, çünkü takdim ettiğin vizyon iyiliği ve mutluluğu göremeyen kör mesabesinde. Bence acil Göz uzmanına gidilmeli. Çünkü yeryüzünde el'an da mutluluk yaşamakta ve mutlu insanlar da bulunmakta. Lütfen uzak veya yakınımızdaki kanaat zenginliği ile yaşayan ve ağzından şükür eksik olmayan yaşlı pamuk dedelere ve nenelere bakalım.

Atilla Sergen Çalbaş 18.2.2012 16:32
Çok hoş bir yazıydı.. Gönlünün bu denli dolması iyi olmasa gerek. Baktığın bu pencereden görünenlerin dışında kalan aşklar, mutluluklar var;ama istisnalar kaideyi bozmaz! Sevgilerle...

Ebrar YEGENOĞLU 18.2.2012 22:34
Cem yıldırım yorumun için çok teşekkür ederim.. Bana katıldıgın için de...

Orhan Örs... Senin kadar basit olmamak bile onur vericidir bu pis dünyada.. ;) Yorum için teşekkürler zahmet etmişsin hiç gerek yoktu çünkü gereksiz şeyler yazmışsın. :)

Nasuh kalender, Şunu unutmamalısın ki "Kötü olmasaydı, hiçbir zaman iyi diye birşey olmayacaktı." :) Bize iyiyi anlatan kötülerdir haklısın... Ayrıca herkesin farklı bir görüşü var bazı konularda görüşlerimiz uymamış olabilir.. Yorumun için teşekkür ediyorum. :)

Atilla Sergen Çalbaş, Haklısın ama ben kendi hayatımdan konustum, görünenlerin dışını hiç görmedim ki(!) Keşke görseydim, keşke... Yorumun için teşekkür ediyorum.. :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3359
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1253 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com