Denemeler

Bahtımın Solaryumu
Okunma: 1228
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


Ey aşk! Ben ki en usta filmi izlerken bile anlayan biriyim oradaki sahteliği. Sen o kadar iyisin ki, sana inanıyorum elimde olmadan. Mesela şuan beni sevdiğine inanıyorum biliyor musun ? Üzülüyorum, bitecekse bu benim elimden olur bu kez diye çok üzülüyorum aşk. Bir de cehennem ateşi var bunun anlıyor musun? Cehennem ateşi! Sen benim kalbimi yakıp erittin günden güne, senin de bedenin yanacak ateşlerde ! Tıpkı benim kalbim gibi, direneceksin, yanıp kül olacaksın, yeniden doğacaksin. Tekrarlayacaksn bunu, ama hiçbirşeyi başaramayacaksın. Ben ki amatör bir tiyatro oyuncusuyum, sen nesin ki bu kadar usta oynuyorsun be adam! Ben bu hayatta tek bir pişmanlığım var artik, o da önceden pişman olmuş olmam. Demek ki her hayırda bir şer varmış, yalvardıgım yakardıgım adam, ben sustuktan sonra bağlanıyor bana. Ah benim bahtım, hangi solaryumda karardın!Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (5)
Ebrar YEGENOĞLU 16.3.2012 01:44
Arkadaşlar telefondan yazdığım için birçok hata olabilir en kısa zamanda düzelteceğim. Yorumlarınızı bekliyorum .

Nevzat Nuri Öztürk 16.3.2012 09:29
Ebrar'cığım. Sana zehir zembelek bir yorum atmak fikri de geçmedi değil aklımdan ancak, bu sabah içimde bir tutam iyilik buluverdim.

Öncelikle bahsettiğin örneği açalım; Filmlerdeki usta sahnelerin sahteliğini anlayabilirsin elbette Ebrar. Ama bak görüyormusun ? O sahnelerden bir tanesi, aşk ilişkisi başına gelince o profesyonel oyunculara bile taş çıkartırcasına salya sümük oluyorsun.

Demek ki neymiş ? Halkanın dışı, içi gibi değilmiş..

Sıra geldi yazının bir deneme olmadığı konusuna; Ebrar'cığım bu yazıya günlük diyebilirsin aslında. Hatta sadece içimi döktüm bile diyebilirsin ancak, bu asla bir deneme yazısı değil. Herhangi bir konuyu ele almıyorsun bile. Diyorsan ki konunun kendisi olmuş benim göz altları kaygan hayatım, öyleyse içini dışını fazla karartma Tanrı aşkına! Biz de nasibimizi alıyoruz yoksa...

Ebrar YEGENOĞLU 16.3.2012 10:25
Telefondan girdiğim için çok fazla ayrıntıya giremedim şu deneme veya günlük konusunda. Yoksa emin olun ben de biliyorum bunun bir deneme ya da tam anlamıyla bir günlük olmadığını. Ha bu arada, aşkdan bahsediyoruz Nevzat. Bu bir hastalık. Eğer salya sümük oluyorsan bunu grip hastalığına da benzetebiliriz. :) Yorumun için çok teşekkür ederim o kadar yorulup yazmışsın. :)

---- ---------------- 2.4.2012 23:23
Metni okurken arka fonda da iki romantik serseri adlı parçayı patlattın mı tamamdır:))

Ebrar, bir aşk hikayesi olmuş, yüreğini yansıttıgın için teşşekkurler, aşklar hep böyle degil mi? Kaçan kovalanır...Bu oyun böyle değil mi? sanırım iki kişiden biri daha fazla sevmeye devam ettiği sürece bu oyun sürekli tekrarlanır.

Ebrar YEGENOĞLU 7.4.2012 02:13
Yorumun için teşekkürler. Bu oyun sürekli tekrarlanır ama iki kişiden biri daha fazla sevmeye devam eder diye bir kaide yoktur ki. İlla ki biri birinin peşinde mi koşmalı? İlla ki bir kalp ezilmeli mi aşkta? Ben buna inanmıyorum. Eşitlik aşkta da mevcut bana göre, yürekte de. Tüccarlık değil ki bu duygu seli.... Yine de o senin görüşün saygı duyuyorum.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3360
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1308 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com