Denemeler

Prangalar Vur Aşkına
Okunma: 1633
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


Aşk; bazen tek taraflı bazen karşılıklı olabilen, şayet gerçekse ebedi olan, ölümün bile karşı koyamadığı şu sahte bedenlerden büyük kocaman duygu birikintisi... Ne çok can yakar ne çok ağlatır, tabiri caizse kader bile diz çöker onun önünde.
 
Beklediğin aşk gelirse birgün, prangalar vurmalısın ayagına. Gitmemeli birdaha. O aşk ne değerlidir kaybettikten sonra anlarsın, o zaman bin pranga çürütsen bir aşka sahip olamazsın. Dünyanın edebi, aşkın kanunu budur. İnanmadım ya bende biten aşklara hiç. Bitmemeli aşk dediğin, aşk dediğin ezeli olmalı fark edildiği an-zaman nolursa olsun ve en önemlisi ebedi kalmalı. Çünkü bir aşk geçmişte ister varolsun ister olmasın, ister gelsin ister gitsin, aşk yokken yanından bin kere geçsin umursamazsın, önemi yoktur. Asıl önemli olan karşına çıktıgında aşkı farkettiğin andan itibaren zamanı durdurabilmek ebedi olarak ister prangalar vurulsun ister vurulmasın ona baglı kalabilmektir.Ne demişler "Eşeği ahıra bağlarsan tabi durur." o eşeği bi serbest bırakta kendi halinde ne yapacagını gör. İşte aşk da öyledir derler bazen. Prangalar vurulsa her aşk yanında kalır, o aşkı bir serbest bırak o zaman ne oldugunu gerçek yüzünü meydana çıkartır derler ama boş inançlardır inanmam bunlara. Sen de inanma.
 
Aşk dediğin her anda yanında olandır ; prangaya ihtiyaç duymadan sana baglı kalandır ama öyle şeyler yaşarsınki bir aşk ugruna bin pranga eskitmeye boyun egersin. O yüzden öyle bir seçki aşkını prangaya gerek duymayasın ama unutma gerek olmasa da prangalamalısın. Dünya bu; yuvarlaktır sonuç itibariyle.


prangalar vurmalıyım ayağına bu kez, aşkı layıkıyla tatmaya şayan bnm şu masum yüreğim

Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (2)
---- ---------------- 4.5.2012 11:41
Aşk için gitme vakti gelmişse prangalarda vursan durduramazsın gitmek isteyeni.Yüreğinden ,yürekten olmadığı sürece aşk ,aşk değildir;ne kimyası nede fiziği gitmek isteyeni durduramaz ki böyle bir aşk değerini yitirmiştir.
Aşkı kalın zincirlerle bağlayarak durdurabilmek mümkünmüdür, böyle birşey bir köle istemekle eşdeğer değilmidir? Aşk bir kölelikmidir?Köle olan aşıkmıdır? Bu sorulara cevap bulmak gerekiyor öncelikle anlattığını ve bakış acını daha iyi kavraya bilmek ,sarılmak,kollamak için.

Ebrar YEGENOĞLU 5.5.2012 22:30
"AŞK" için gitme vakti diye bişey yoktur. En azından benim için öyle. Ayrıca gerçek aşktan bahsediyorum bu yazdıklarının hiçbiri gerçek aşkta mevcut degil. yinede yorum için tşkler yorulup yazmıssın sağol.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3360
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1328 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com