Hikayeler

Güneşi Kapatmayayım
Okunma: 1572
Sibel Kaya - Mesaj Gönder


O masaya gidebilir miyim? Bana da bir sandalye çekerler mi yan masadan? Aralarına alırlar mı üzgün kalbimi? Yoksa yaklaştırmazlar mı kederi kendilerine? "Kusura bakma ama biz buraya gülmeye geldik." derler belki de.


Ben hep gölgeleri tercih etttim güneşe. Ama bu hayran olmama engel olmadı parlayan şeylere. Seyrettim hep onları. Ama asla onlardan olmadım. Hep kendim kaldım ben... Kendi olan tüm insanlar gibi de hep yalnız... Ama bir seferlik de olsa deneyebilirim belki onlardan biriymiş gibi yapmayı. Nedense bugün daha bir hoş çınlıyor duyduğum tüm kahkahalar. Güneş ne zamandır görünmemişti. Bugün aniden gülümseyivermesi neden olmuştur belki de buna.


En çok neşe benzer güneşe. Hüzünse buluttur. Her an üzerini kapatacakmış gibi tehdit eden güneşi... Ben de öyle görünüyorum belki de o masadan bakınca... Varlığım koca bir bulut gibi kaplayacakmışçasına üzerlerini, korkuyla bekliyorlar onlara doğru atacağım ilk adımın sesini.


Poğaçamı alelacele bitiriyorum hemen. "Çayı dışarıda da  içebilirim." diyorum. "Buradan çıkayım da bir an önce, gerisi kolay... Tüneyecek bir yer bulurum nasılsa yalnız kalbimi çayımla ısıtacak... Yeter ki şu kapıdan çıkayım. Kapatmayayım daha fazla güneşlerini."  Sibel KayaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3359
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1301 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com