Romanlar

Gökkuşağı
Okunma: 1018
Dave Pride - Mesaj Gönder


   Renkleri bilir misin ? Bende bilirim. Her ne kadar renk denince benim aklıma çok farklı şeyler gelse de renk her zaman renktir değil mi ? Mavi benim için olduğu kadar senin için de mavi, sarı benim için olduğu kadar senin için de sarıdır.
 
   Peki en sevdiğin renk ne ? Ya da en nefret ettiğin ? Ben siyahı hiç sevmem mesela. Çünkü o yokluğun rengidir. Yalnızlığın... Sende yalnız kalmaktan korkar mısın ? Hiçliğin içinde, tamamen zifiri karanlıkta kalmaktan ? Merak ediyorum, acaba sende benim gibi misin ? Ya da sadece gökkuşağında ki renklerden biri mi ? Yanlış anlama gökkuşağını küçümsemiyorum.  Sadece, acaba rica etsem bana kendi rengini gösterir misin ?
 
 
BÖLÜM / 1 ÖNİZLEME
 
   Sanırım her şey 8 yaşındayken gittiğim okul gezisiyle başladı. Aslında gezide denemez. Daha çok bir tur gibi bir şey. Bir çok farklı ve güzel şehir gezmiştik. Hayatım boyunca o yaz eğlendiğim kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Aslında itiraf etmem gerekirse müzeleri gezerken biraz sıkılmıştım ama ufak detaylara takılmamaya çalışıyorum.
 
  Her neyse. Gezdiğimiz o kadar şehirden sonra son durak olarak küçük bir kasabaya gitmiştik. Kasabanın ismini hala daha öğrenebilmiş değilim ama o temiz havayı ve denizin harika kokusunu hiç bir zaman unutamadım. Bilinç denilen şey ne kadar ilginç değil mi ? İnsan her şeyi unutabiliyor ama başlangıçları asla.
 
  Oraya vardığımızda sıcak bir yaz günüydü. Kasabaya ulaşabilmek için dağ yollarından geçmiştik. Haliyle hiç trafik yoktu ve beklediğimizden çok önce oraya varabilmiştik. Henüz çok erken olduğu için başımızda ki öğretmenler kasabayı gezebilmemiz için bize izin vermişti. Şimdi düşünmeden edemiyorum. Sanırım o sırada öğretmenler sarhoştu. Yoksa hangi aklı selim kişi 30 tane 8 yaşında ki çocuğu bilmedikleri bir kasabayı gezmeye yollar ki. Ama böyle olduğu için mutluyum. Bunun için alkolü icat eden kişiye binlerce kez teşekkür etsem azdır. Aksi taktirde onunla tanışmam mümkün olmayabilirdi. Kimden mi bahsediyorum ? Elimden tüm renklerimi alan ve yerine kendi renklerini koyan, bana ilk kez siyahın korkutucu yönünü gösteren, dünyamın kararmasına sebep olan ışığı yakan kişiden bahsediyorum. O kim miydi ? 8 yaşında bir kız... Dave PrideYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7005
2 Eyyup AKMETİN 5241
3 Firari Fırtına 4975
4 Mustafa Ermişcan 4420
5 Hasan Tabak 4098
6 Nermin Gömleksizoğlu 3696
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3646
8 Uğur Kesim 3448
9 Sibel Kaya 3398
10 Enes Evci 3073

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:757 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com