Denemeler

Işid Gerçeği (Son Nokta)
Okunma: 28864
Doğukan Kara - Mesaj Gönder


 Arkadaşlar bazı arkadaşların ışid konusunda ne kadar saçmaladığının farkına vardım.Ben de siz değerli kardeşlerime ışidin nasıl bir örgüt olduğunu genel bir şekilde hadislere dayanarak bahsedicem İnşallah
Yazıma başlıyorum... 
 Peygamber efendimiz (s.a.v) bir hadisinde"Üç alametin ardından Mehdi (a.s)'ın çıkışını bekleyin demiştir.
"Kendisine sordular: "Bu alametler nelerdir?"
"Suriye'lilerin karşılıklı anlaşmazlıkları Horosan'dan siyah bayrakların çıkması ve Ramazan ayında korku." 
Peygamber Efendimizin de (s.a.v) bahseni ettiği bu hadisler teker teker gerçekleşiyor.
Bakın peygamberimiz Irak'ta yaşanacak olaylar ve Işid hakkında hadislerinde nasıl bilgiler veriyor...
 
1. Çok hızlı netice alacaklar:
Onlar o durumda iken Horasan taraflarından bayraklar gelecek, onlar süratle hareket edecekler. (Gaybet-i Numani, sf. 327)
Oradan bir ordu ile geri dönüp Kufe'yi ve Basra'yı bi̇r gecede eli̇ne geçi̇recek. (Kitab El Haft El Şerif, s.174)
 
2. Girdikleri şehirler adeta kendilerine taktim edilecek:
Kendilerine bu verilmediğinde savaşarak zafer kazanacak ve i̇stedi̇kleri̇ kendi̇leri̇ne takdi̇m edi̇lecekti̇r. (Meclisî, Bihârü'l-Envâr, c.51, s.87)
 
3. Saçları ve sakalları uzun olacak:
Onun (siyah bayraklıların kumandanı) askerlerinin saçlari ve biyiklari çok uzun olacak, elbiseleri siyahtır ve onlar kara bayraklarin adamidirlar.  (Gaybeti Numani, sf. 303)
 
4. Toplu kıyım yapacaklar:
allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini gönderecek ve zaferler onunla olacak. onlari (kendilerine karşı gelenleri) hi̇çbi̇r fark gözetmeksi̇zi̇n topluca öldüreceklerdi̇r. (gaybeti numani, sf. 303)
 
5. Kufe'ye doğru ilerleyecekler:
horasan'dan çıkan si̇yah bayraklilar küfe'ye iner. (celâleddin suyuti'nin tasnifinden hadisler, ahir zamân mehdisinin alametleri, s.61, hadis no: 7.12)
 
6. Kudüs'ü hedef alacaklar:
horasan'dan si̇yah bayraklilar çikar ve ilya'ya (kudüs'e) bayraklarini di̇kene kadar, onları kimse durduramaz. (celâleddin suyuti'nin tasnifinden hadisler, ahir zamân mehdisinin alametleri, s.61, hadis no: 7.3)
 
7. Şiddetin ve çatışmaların artması sebebiyle insanlar Mehdi'nin çıkmasını talep edecekler:
büyük bir savaş olur. neticede siyah bayraklılar galip gelir. süfyani kuvvetleri kaçar. işte o zaman i̇nsanlar mehdi̇'yi̇ temenni̇ ederler ve ararlar. (celâleddin suyuti'nin tasnifinden hadisler, ahir zamân mehdisinin alametleri, s.61, hadis no: 7.26)
 
8. siyah bayraklilar sonunda hz.mehdi'ye tabi olacaklar:
ve mehdi'nin itaatina gi̇rerler. (imam-i suyûtî)
fakat bunu kabul etmeyip ehl-i beyt'i̇mden (beni̇m soyumdan) olan mehdi̇ (as)'a vereceklerdi̇r. (meclisî, bihârü'l-envâr, c.51, s.87)
 
9. Mehdi devrinde savaşlar tamamen son bulacak, tek damla kan akıtılmayacak:
Mehdi'nin en önemli özelliklerinden beri asla kan akıtmamasıdır.
Kan akıtan, savaşan, zulmeden Mehdi değildir. Bu tip sahte Mehdiler yenilgiye mahkûmdur.
 
mehdi (a.s)'ın adaleti o denli olur ki,
uykuda olan bi̇r ki̇mse dahi̇ uyandirilmaz ve bir damla kan bi̇le akitilmaz. (meclisî, bihârü'l-envâr, c.51, s.87)
harp (erbabi) ağirliklarini (yani silah ve saireyi) birakir. hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir.
(i̇mam şarani, ölüm-kıyamet-ahiret ve ahir zaman alametleri, s. 496)
peygamberimizin irak ile ve işid ile ilgili bildirdiği bu hadisler çok büyük bir mucize ile ard arda gerçekleşiyor arkadaşlar. en sonunda şu anda irak'ta kan döken işid'in hz.mehdi (a.s) bağlanacağının bizde göreceğiz.
 
...IŞİD İYİ Mİ KÖTÜ MÜ...
 
İŞİD BELASI VE 2 KRİTİK HADİS-İ ŞERİF...
 
(GAYBI Yalnız ALLAH BİLİR)
(Yine ALLAH Dilerse, Resulüne de bildirir)
(ALLAH Her şeye Gücü Yetendir ! )
Dün akşam büyük bir alim, Arap aleminden büyük bir ulema, 2 hadis şerif gönderdi. Çok mühim hadisi şerifler. Bu hadisleri'de Naim bin Hammad ( İmam Buhari'nin Hocası) , el-Fiten ve'l-melâhim adlı kitabından inceleme fırsatım oldu... (BU KİTAP 1200 sene evvel efendimizin hadis-i şeriflerini rivayet etmiş bir kitap...
''Siyah Sancakları gördüğünüz zaman, bulunduğunuz topraktan ayrılmayın. Sakın harekete geçip onlara kavuşmak istemeyin. Ellerinizi ve ayaklarınızı onların yolunda kıpırdatmayın...'' Sonra maddi güçleri görülmeyen, önceden devletleri ve gurupları olmayan zayıf bir topluluk çıkacak. Bu zayıf topluluk, bir devlet kuramaz, bu topluluk kimseye zarar veremez zannedilecek ama, kalpleri demir parçaları gibi katı kalpli olacaklar. Onlar devlet kurma iddiasındadırlar. Hiç bir sözü dikkate almayacaklar, (ne barış anlaşması, nede karşılıklı müzakere...) İnsanları hakka çağıracaklar, fakat kendileri hak yol üzerinde olmayacaklar. İsimleri künyeli olacak. Asla kendi isimlerini kullanmayacaklar. Örneğin ebu turab (toprağın babası) gibi künyeler kullanacaklar. Nisbetleri karyeler olacak. Onların nisbeti yok. ''EL BAĞDADİ,EL MAKDİSİ'' ( Kudüslü, bağdatlı) gibi yaşadıkları yada doğdukları karyeler onların soy bağları olacak. Onların alametleri, kadın saçları gibi uzun saçlar bırakmalarıdır. Yaktıkları fitne ateşi, önce Şam'ı, sonra bütün ırağı, ve sonunda bütün Arap yarım adasını karıştıracak. Müslümanların canları bize helal dir diyerek müslümanlar şehit edilecek. Müslümana kafir yaftası vurarak, bu adam kafir oldu denilerek, kızlarını ve hanımlarını ganimet olarak alacaklar, Müslüman kafir oldu denilerek Müslümanın malını alacaklar... Onlar denizdeki dalgalar gibidirler, hiç bir amaçları ve gayeleri yoktur...Şuursuzca, ne yaptığını bilmez bir halde etraflarına saldıracaklardır...
 
Arkadaşlar Alemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah (s.a.v) Efendimizinde hadislerinde belirtilen ışid,yine hadislerden yararlanılarak iyi bir örgüt olmadığı,amaçlarının ve gayelerinin olmadığı ve yine müslümanların canlarının kendilerine helal olmadığını düşünerek müslümanları şehid edecekleri hadislerde bildirilmiştir. 
 
Bu hadisler Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın zuhurunun çok yakın olduğunu bizlere gösteriyor.
Hiçbir İslam âlimi şu anda bu büyük müjdeyi insanlara vermiyor, gerçekleşen hadisleri gizliyorlar.
Ben ise tüm İslam âlemine Hz. Mehdi'nin zuhurunun yakın olduğunu müjdeliyorum.
Hepimizi çok güzel, aydınlık, bereket dolu günler bekliyor 
Vesselam... 
 Doğukan KaraYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6995
2 Eyyup AKMETİN 5216
3 Firari Fırtına 4967
4 Mustafa Ermişcan 4413
5 Hasan Tabak 4090
6 Nermin Gömleksizoğlu 3688
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3638
8 Uğur Kesim 3442
9 Sibel Kaya 3391
10 Enes Evci 3065

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:875 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com