Hikayeler

seni yollarda sevdim
Okunma: 1814
dilara abacı - Mesaj Gönder
Yazılarımı okutmaya pek cesaret edemem genelde ama kuzenim çık ısrar ettiği için yayınlıyorum. Kendimi geliştirmem için eleştirileriniz gerekli. Yorum yaparsanız(iyi yada kötü) sevinirim.


SENİ YOLLARDA SEVDİM
Seni yollarda sevdim... Yollarca sevdim. Bazen çıkmaz sokaklara soktu bu sevda beni, bazen doludizgin inilen yokuşlara itti.
Hep yollarda buldum seni tıpkı aşkımızı bulduğum gibi. Hani o hep bindiğimiz öğrencilik yıllarımızın kâbusu olan otobüste. Uykulu gözlerle yola baktığım bir gün fark ettim ilk kez seni. Aceleyle durağa koşman, soluk soluğa kendini bir koltuğa atıp uyuklaman… Bir hafta sonra acaba otobüse yetişebilecek mi diye camdan dışarı bakarken yakaladım kendimi. İçten içe dalga geçiyordum geç kalmanla, dağınık saçlarınla. Sonradan anlayacaktım; her sabah seni, dağınık saçlarını, neşeyle parlayan gözlerini görmenin benim için ne büyük bir mutluluk olduğunu.
Yollar sürprizlerle doludur. Ne zaman karşına ne çıkacağını bilemezsin.
MP3ümü evde unuttuğum bir gün fark ettim aynı müziği dinlediğimizi. Sonra, gözlenirimin açık olduğu bir gün fark ettim gülümsemeni ilk kez. Gözlerimi ve kulaklarımı açtığım o ilk gün göz göze geldiğimizde verdiğin selama karşılık kafamı ukalaca çevirdiğimde anladım aramızdaki farkı. Sen göründüğün gibiydin. Ben hiç olduğum kişiyi göstermezdim. Tehlikelidir yollar…Bir ufacık hata bitirir hayatı.Dikkatli olmak lazım hem gözün hem kulağın açık olması gerekir…
İçten içe merak ediyor muydun acaba bu ukala suratımın altında yatan gerçek beni. Ben merak ediyordum seni. Otobüse koşturan, dağınık saçlı, asi görünümlü, gülümseyen kız kimdi? Nasıl oluyordu da hep gülümseyebiliyordun.
Bazen dikkat etmediğiniz bir kavşak yolunuzu değiştirebilir.
Başını cama dayayıp uyurdun genelde. Bazen elinde bir kitap varken bazen müzik dinlerken kafan yavaşça düşer, hafif açılan dudaklarından usulca nefes alıp verirdin. Artık uyumanı seyretmek bir alışkanlık olmuştu. Okuluna gelmeden önceki dönemeçte irkilerek uyanır saçlarını sıkıca tepeden toplardın. Hangi koltukta oturduğunu bilmesem bile saniye saniye yaptıklarını bilirdim…
Tanıdık bir yol, güven verir insana… Bildiğin yolda gözün kapalı bulursun hedefini. Aşkımız ezbere bildiğimiz yollar gibiydi.
Ukalaca kafamı çevirdiğim günden beri donuk bakıyordun bana tıpkı otobüste söylenen ihtiyarlara baktığın gibi. Kış gelmişti. Yağmurun altında bekliyordun otobüsü. Her zamanki gibi gülümsüyordun. Birçok kız saçları ıslandığı için gün boyu surat asardı ama sende o ışıltılı gülüş hiç bozulmamıştı. Farklıydın. Çok farklıydın. Yanıma oturuşunu izledim… Senle konuşup o sıcak gülümsemenden bir porsiyon isteyecekken durup gözlerini kapatışını seyrettim. Oysaki ilk kez sonucunu düşünmeden bir şey yapacak seninle konuşacaktım o içten gülüşünün sırrını o kadar çok merak ediyordum ki… O sırada kafan yavaşça yana doğru düştü. Omzuma baktığımda her zamanki uyumanı gördüm… Yol boyu seni izledim. Mink burnun kıvrımlı dudağın ve uzun kirpiklerinle hayatımda gördüğüm en tatlı kızdın. İneceğin durağa gelindiğinde önce gözlerini kırpıştırdın şaşkınlıkla omzuma baktın pardon dedin usulca. Ukalaca, pardonmu diye sordum, ardında gülerek ekledim bana bir omuz borcun var. Gülümseyerek indin otobüsten bizim yolculuğumuz işte böyle başladı.
Lisedeyken öğreniştim yolların bitmediğini. İki senede okulla ev arasındaki yolu öğrendim. İki senede seni…
Artık karşılıklı merhabalar yerini daha koyu sohbetlere bırakmıştı. Bana hep yapmacık olduğumu sahte olduğumu söylerdin. Gerçek kişiliğimi göstermezdim genelde ama bu sefer hiç olamadığım kadar yalındım… İlk kez gerçek olmayı öğreniyordum.
Mayıs ayı bitiyordu. Uykusuz bir gece geçirmiştim. Arabanın sarsıntısında uyuya kalmıştım. Uyandığımda başım omzundaydı. Hiç aklıma gelmemişti bunu bilerek yaptığın… Borcum bitti deyip indin otobüsten ve uzun süre kesişmedi yollarımız. İlk kez korktum yolların bitmesinden. Bazen yolun sonuna geldiğini sanırsın. Kaybolmuşsundur. Ne geri vitese geçebilirsin nede çıkışı bulabilirsin. Ama yollar bitmez.
Evet, yollar bitmez son sınıfa geçtiğimde anladım bunu. Benle anlaşamama sebebin olarak söylediklerin hiç çıkmadı aklımdan, ‘ben neysem oyum maskelerden anlamam’ hayatım değişti… Çevremdeki tüm arkadaşlarım uzaklaştı benden. Okulun en havalı çocuğuyken birden yalnız kalmıştım. Gülümsemen değiştirmişti beni… Hep yoldaydık… Yollar dışında buluşmayı hiç düşünmedik. Ama bir gün elinden tutup indirdim seni otobüsten sürükledim yeni yollara… Durakladım. Peki, şimdi nereye gidecekti yol? Merak etme dedin yollar bitmez…
Çıktık yola önce üniversite kapısı çıktı yolun sonuna, sonra daha pek çok dönemeç. Sen uykuya âşıktın ben senin uyumana. Ve yollarca sevdim seni. Ne zaman bir çıkmaza girsek kulağımızı ve gözümüzü açtık, ne zaman bir sorun olsa yollara attık kendimizi; bilirdik yollar bitmez. 15 yılımız yollarda geçti. Ne zaman kavga etsek sen uyurdun uyandığında bir omuz borcun olurdu bana.5 yıl önce karanlık bir gecede yanlış bir sokağa sapmıştım. Diğer kadını tek geceye hapsederek yolumuza devam ettik. Ne o geceyi nede o yolu bildin. Bilmezdim karanlık gecelerde bilinmeyen yolların sonunun uçuruma çıkacağını.
Sabaha kadar ofiste çalıştığım bir gecenin sonuydu. Yatak odamızda bir erkek vardı. Adam hızla evden çıktı. Usulca çantanı aldın yanımdan geçerken o cümleyi ikinci kez söyledin
-Borcum bitti.
Yollar bitmez diye bağırdım arkandan. Evet dedin yollar bitmez ben yolumu değiştiriyorum sana iyi yolculuklar.
İşte o zaman anladım yalnız yola çıkılmaz, tek başına çıktığın yollarda uçurum gelir birden önüne. Bebeğim seni yollarda sevdim, yollarca sevdim bazı yollar vardır ki sonu uçurum. İyi yolculuklar…
MEDYADAN
Dün İstanbul’da ilginç bir olay yaşandı şehrin iki ayrı yakasında eş zamanlı iki trafik kazası haberi alındı. İki farklı araçtaki kişilerin evli bir çift olması kafalarda soru işareti bıraktı. Kazayı yapan erkek olay yerinde hayata veda ederken, kadın hastaneye kaldırıldıktan on dakika sonra yapılan tüm müdahalelere karşı kurtarılamadı. Kadının son sözleri yollar bitmez olurken bunun bir sabotaj olup olmadığı araştırılıyor.dilara abacıYorumlar (4)
Arzu . 27.6.2010 16:50
Güzel olmuş..

dilara abacı 28.6.2010 21:08
teşekkürler arzu

. KediAdam 29.6.2010 01:12
dilara yazının sadce ilk iki cümlesini okudum ve diğer kısmını hiç okumadan sana bu yazıyı yazıyorum.Şuna inanmanı istiyorum eğerki içinde yağmur öncesi bir nem taşıyorsan işte bu cümleler çıkacaktır ortaya.seni yollarca sevdim büyülü kelimelerden.yazının devamını okumadım çünkü ilk başlangıçtaki kendine güvenmeyen tavrın nedeniyle ve okumadığım bir yazı üzerine diyorum ki daha iyisini yazabilirsin kendindeki o duyguyu bul ve yaz bu yazımı okuduğunda eğerki anlatmak istediklerimi hissettiysen yazacağın yazıyı okumak istiyorum gönder lütfen bana.Sonra bu yazıyı okuyacağım

Firari Fırtına 29.6.2010 16:27
Hüsran ile bitmesimi lazımdı bu hikayenin. Bağdaşlar tam yerini bulmuş konu derinliğini yitirmeden gelişmeye yüz tutmuş. Yani sorun yok demektir bu.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6998
2 Eyyup AKMETİN 5224
3 Firari Fırtına 4969
4 Mustafa Ermişcan 4414
5 Hasan Tabak 4091
6 Nermin Gömleksizoğlu 3690
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3639
8 Uğur Kesim 3443
9 Sibel Kaya 3392
10 Enes Evci 3066

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:911 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com