Denemeler

TARİKAT DÜŞMANLIĞI.İTİKAT İBADET
Okunma: 531
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


Bu tesadüf değil;
Bugün için dikkat ederseniz ümmet-i Muhammed’in içinde bulunduğu en temel problem budur. Amellerimize, fer’î mükellefiyetlerimize çok daha fazla hassasiyet gösteriyoruz ama itikadî alanı genellikle ihmal ediyoruz. Bu konudaki algımızın yeterli kıvamda olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Bir akide seferberliğine bu milletin ciddi anlamda ihtiyacı var. Osmanlı medrese müfredatına baktığımızda sıbyan mektebinden sonra hemen her seviyede mutlaka bir akaid dersi var. Sınıflar ilerledikçe bu kelam'a dönüşüyor. Ama mutlak surette medrese sisteminde bir akide dersi her aşamada var. Bu tesadüf değil.(Doç.Dr.Ebu Bekir Sifil)

  
   Sifil Hocanın dediği gibi müslümanlar olarak ciddi bir akide sorunumuz var.Hepimizin malumudur Akaid dinimizin inanç kısmıdır.İslam dini Akaid ve İbadet ile bir bütündür.Akaid olmadan iman,İslam olmaz.En azından yarım olur.Allah-ü Teala'ya nasıl inanmamız gerektiğini bilmek zorundayız.
   Deistlerin(Allaha inanan ama peygamberleri,dinleri ve kitapları kabul etmeyenler)farklı bir Allah inancı olduğu biliniyor.
   Sanıyorum geçen sene Diyanet bir rapor açıklamıştı.Rapora göre İmam Hatip liselerinde Deizm inancı hızla artıyordu.Bugün Deizm propagandası farklı versiyonlarıyla gündemde kalmaya devam ettiriliyor.Ulema kisvesindeki birileri Peygambersiz,bozulmuş bur din ortaya çıkarmak için var güçleriyle çabalıyorlar.
   İslamı birinci rüknü Kelime-i Şehadettir.Yani Allaha ve Muhammed(asv)a iman etmektir. Bu gün sadece Kelime-i Tevhid(Lailahe İllallah) söylemekle kişi müslüman olmaz.Bu gün Vatikandaki piskoposlar bile Lailahe İllallah diyorlar.Hristiyanlır Teslis inançlarını çoktan bıraktılar.
   Allah-ü Teala(cc) Kuran-ı Kerimde zatından bahsederken"Göklerde ve yerde bulunan herkes, O'ndan ister. O, her an yaratma halindedir.(Rahman Suresi 29) diye buyurmaktadır.
   Modernistlerin Dallin olanların niçin Ehli Sünnet tarikatlara saldırdıklarını anlıyormusunuz?Nakşibendi tarikatının birinci ismi Hz.Ebu Bekir Peygamber Efendimizin(sav) miracını duyduğunda O DEDİYSE DOĞRUDUR demişti.Çünkü Hz.Ebu Bekir(ra)Allah-ü Tealanın kudretine iman etmişti.Peygamber Efendimizin Alemlerin imanıyla tartılsa Ebu Bekir'in imanı ağır gelir buyurduğu bir imana sahipti çünkü.
   Ehli Sünnet tarikatların birinci önceliği de her zaman itikat olmuştur.Eski yeni sufilerin tamamı iman hususunda hassastır.Akaidi tam olmayanın dini yoktur.
   Dua edin inşallah.
  MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7010
2 Eyyup AKMETİN 5248
3 Firari Fırtına 4980
4 Mustafa Ermişcan 4423
5 Hasan Tabak 4101
6 Nermin Gömleksizoğlu 3699
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3649
8 Uğur Kesim 3451
9 Sibel Kaya 3402
10 Enes Evci 3077

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:164 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com