Denemeler

MERAK ETTİKLERİM?
Okunma: 555
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


-Mustafa İSLAMOĞLU tv programında "Ben Kuran Bize Yeter demedim. diyor.Peki M.Bey sizi ve sizin durumunuzdakileri dinleyen,onaylayanların hepsi KURAN BİZE YETER" diyorlar.Sizin hangi sözünüz buna sebep oldu?
-Sakal Peygamber Efendimizin(sav) sünneti değil midir?Peygamber Efendimiz hevasından konuşmadığına ve (İsmet-Günahsız) olduğuna göre ve sakallı olduğuna göre sizler niçin sakalınızı iyice kısaltıyorsunuz veya kesiyorsunuz?
-İnsanların rol model gördükleri ve sevdikleri kişilere benzemek istemeleri fıtrattır.Niçin Peygamberimize(sav)benzemeye çalışmıyorsunuz?
-İlim sahibisiniz amenna ama dinin sahibi değilsiniz.Kul olarak,ümmet olarak dine hizmet ettiğinizi mi düşünüyorsunuz?İlminizle mütekebbir olabileceğiniz hiç aklınıza geliyor mu?
-Yanlışları söylerken sağlam ve çürük elmaları aynı kefeye koymanız mantığı nedir?
-Her müfessirin ayetleri farklı tercüme ve tefsir ettiği bilindiği halde ilim sahibi olmayan insanlara tefsir yerine Meal okuyun ısrarının sebebi nedir?
-Ağzı olan Ehli Sünnet tarikat ehline ve şeyhlere saldırıyor.Okuyucular dikkat etsinler Ehli Sünnet diyorum.Ulema kisvesiyle konuşanlar ve yandaşları Ehli Sünnet tarikatlarda itikat ve ibadet yönünden ne gibi hatalarını bulmuşlardır veya sahih kaynaklarda bu konuda neler vardır?
Ulema sınıfından ayrılıp şeyhe bağlananlara(Hacı Bayram Veli,Akşemseddin,Aziz Mahmud Hüdai vb) ne diyorsunuz?
-İslam dinini,Müslümanları eleştirmek için kullandığınız kavramlar ve metotlar ne derecede İslamidir?
-Tarikat ehlini eleştirirken kişilerin hataları kurumlara veya yola isnat edilebilir mi?(Misal Cüppelinin hatası Nakşibendiliği veya Mahmut Efendiyi bağlar mı?)
  Saygı değer okuyucu yukarıda yazdıklarım bir kişi için değil aynı bağlamda konuşan herkes için genel olarak yazılmıştır. Hakkınızı hela edin. MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:910 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com