Denemeler

Eksik bir Afgan mı Var Hayatımda
Okunma: 268
Orko Koçero - Mesaj Gönder


 Ben böyle sofistike yobaz bir toplum olmak istemiyorum abi Cihangir entelijansiyası
 ne derse desin ben çok sesli olmak istemiyorum böyle niş kendi halinde bir doğu avrupa ülkesi olmak bana daha çok keyif veriyor. Geleneksel toplumlarda kültürel şizofreni diye bir kitap okumuştum bizim gibi şaşalı dönemler yaşamış kültürler batılılaşma pratiğiyle birlikte bir kültürel paradoks yaşıyor. Tantana da burada kopuyor tabi bir taraf biz İslamın sancaktarlığını yapalım Abi Afganlar Çanakkale'ye geldi ayıp olur. Suriyeliler abi ata toprağı din kardeşimiz. Papua Yeni Gineliler abi onlar tımarlı sipahilik yaptı abi onlar olmaz.  Sudan abi sudanlılar harem ağasıydı onları da alalım. Oğlum biz niye milletleri pragmatik bir vefa duygusuyla sahipleniyoruz ki. Hangi ülke bunu yapıyor delilik bu kendi bacağımıza sıkıyoruz. 10 yıl sonra azınlık durumuna düşeceğiz. Bu Afganlar ''bacha bazi'' yazın görün erkek çocuk oynatıyorlar yani kadın zaten yok ülkede varsa da sandukalarla çarşaflarla saklanıyor. Böyle bir gerici unsurla ortak bir pespektifte hareket etmen imkansız. Bunları direk ülkeden banlayacaksın başka çaren yok ülkenin bağımsızlığı söz konusu. Burada kırmızı şarabımı içerek trüf mantarının faydalarını da anlatabilirdim ama durum ciddi. Gördüğüm her platformda bunu anlatıyorum. Gerekirse Bekar annelere el işi tarifleri gruplarına bile katılabilirim. 


Afgan tek istediği shotgun
Orko KoçeroYorumlar (2)
Hep de Böy 25.5.2022 07:55
Hastalık kokusu yazınızı çok beğendim. Bu da öyle. 10 yıl sonra azınlık durumuna düşeceğiz. Bunlar rüyamıza giriyor artık! Durum fena:)
Teşekkürler.

Orko Koçero 26.5.2022 05:26
Durum çok fena hani bu köhne yerde birbirimizi avutuyoruz işte teşekkür ederim beğenmenize sevindim


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6976
2 Eyyup AKMETİN 5052
3 Firari Fırtına 4908
4 Mustafa Ermişcan 4398
5 Hasan Tabak 4074
6 Nermin Gömleksizoğlu 3673
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3621
8 Uğur Kesim 3430
9 Sibel Kaya 3376
10 Enes Evci 3050

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:697 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com