Romanlar

BERELİ 2
Okunma: 131
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


15 Ağustos 2013 Etiler de lüks bir lokanta.
Ali Abdullah Karaşahin her türlü toplantıya bilhassa aile toplantılarına çok önem verirdi. Takım elbisesiyle lüks lokantaya girdiğini ilk mimar kardeşi İbrahim Hakkı fark etti. Oturduğu sandalyeden ayağa kalktı.
-Ali ağabeyim geliyor.
Diğer kardeşlerde ayaklandılar. Nuri Fırat kıkırdadı.
-Vallahi Ali ağabeyime hayranım. Hem giyiyor hem yakıştırıyor.
Ali Abdullah gülerek yaklaştı. Masaya oturdu. İlhan Murat’ın işaretiyle garsonlar hemen masayı hazırlamaya başladılar.
-Hayırdır çocuklar. Konu nedir? Aile yemeği dediniz ama Orhan ve Hızma yok.
Ailenin şımarık prensesi Helin cevapladı Ali Abdullah’ı:
-Hızma gelmek istemedi. Profesyonel ev hanımı ve anne olarak önemli işleri varmış. Konu Orhan ağabeyim olunca ben çağırmadım.
Ali Abdullah tabağı ileriye doğru hafifçe itekledi. Çatal ve kaşığı yana çekti. Ciddileşmişti. Ağabeyini dikkatle takip eden İbrahim Hakkı anladı. Ağabeyinin belli durumlarda belli davranışlarına alışkındı. Tedirgin oldu birden bire.
-Orhan’la ilgili sıkıntı mı var Helin?
-Her zamanki mevzular ağabey. Orhan ağabeyim her ortamda mafyatik kişiliğini gösteriyor. Gittiği her yerde kavga, gürültü.
Otomotivci İlhan Murat ve reklamcı Nuri Fırat kendi aralarında konuşmayı kestiler. Dikkatlerini ağabeylerine yönelttiler.
-Mafyatik kişilik, ilginç bir benzetme Helin. Orhan mafya işlerini bıraktı, en azından iyice azalttı diye biliyorum. Sıkıntı nedir?
-Orhan ağabeyimin mafyatik tavırlarından hepimiz şikâyetçiyiz ağabey.
Ali Abdullah’ın gözü Mimar kardeşi İbrahim Hakkı’ya kaydı. Laf attı.
-Hepimiz derken Helin? Sende mi İbrahim Hakkı?
-Benim bir şeyden haberim yok ağabey. Yarın il dışına çıkacağım. Helin akşam yemek yiyelim deyince geldim. Ben Orhan ağabeyimin tavırlarından şikâyetçi falan değilim.
Ali Abdullah anlaması gerekeni anlamıştı. Helin’e baktı.
-Hızma bir şey söylemediğine göre sıkıntı sizde Helin. Anlatacak mısın?
-Orhan ağabeyimin saldırgan, her an kavga etmeye hazır tavırlarından sen memnun musun ağabey?
-Orhan’ın kişiliği böyle Helin. Bu yaştan sonra kişiliğini değiştirmek... Mümkün değil. Sizin sıkıntınız başka Helin öyle değil mi?
-Haklısın ağabey. Orhan ağabeyim çok katı, sert, acımasız dediğim gibi mafyatik bir kişilik. Yeni nesil sizler gibi değiliz. Özgürlük bizim için çok önemli.
-Anladım Helin anladım.
Ali Abdullah kısa bir an düşündü.
-Hayatının büyük bölümü yurt dışında geçtiği için sana hak veriyorum. Anlamadığın şu Helin; Aile olarak bazı kurallarımız var. Nasıl ki iş hakkında benim kararlarıma saygı gösteriyorsanız aynı şekilde Orhan’a da saygı göstereceksiniz. Birincisi kimse Orhan’ı bana şikâyet edemez. Babam bile. Herkesten her konuda bilgi alırım ama şikâyet kabul etmem. Orhan 20 yıldır ailemizi koruyor. Bu gün burada yemek yiyebiliyor, çalışıp para kazanıyorsak bunu Orhan’a, Orhan’ın mafyatik kişiliğine borçluyuz. Bunu asla unutma.
-Ama ağabey…
-Konuyu uzatmayalım Helin. Yarın bana gel konuşalım. Bu konuşmayı da yapılmamış varsayalım. Tamam mı?
Helin’in morali bozuldu. Yüzü asıldı.
-Tamam ağabey. Özür dilerim.
Ali Abdullah tabağını önüne çekti.
-Eee. Ben açım, Bir şeyler söylemeyecek misiniz?
İlhan Murat işaret parmağıyla garsona işaret etti.
16 Ağustos 2013 Ali Abdullah Karaşahin’in evi. Akşam 21,30
Kapı çalındı. Helin kapıyı açan, yengesi Kibar Karaşahin’le kucaklaşıp öpüştü. Salona geçmeden mutfaktan kahvesini aldı. Gülerek salona geçti. Ağabeyi Ali Abdullah salonda çay içiyordu. Önünde kurabiye tabağı vardı. Ali Abdullah dün gece Helin’in sinirden uyuyamadığını tahmin etmişti. Kardeşini tanıyordu. Helin el öpmeyi modası geçmiş bir gelenek olarak görse de ağabeyinin elini öptü. Oturdu.
-Hoş geldin Helin. Orhan’a iyiden iyiye taktın sen. Bu saatte evde olmazdın.
-Takma demeyelim ağabey de, haklısın. Orhan ağabeyimi biliyorsun. Gece hayatına düşkün. Ama gittiği her mekânda olay çıkıyor. Belki inanmayacaksın garsonlar bile diken üstündeler. Orhan ağabeyimden bir tek gazeteciler memnun. Hediye aldıkları için. Ağabeyimle konuşsan diyorum.
-Orhan’la ne konuşayım Helin? İki üç yıldır bu işlerden tamamen uzaklaştı zaten. Senin tabirinle Orhan’ın mafyatik imajı ortadan kalkarsa aile olarak bundan zarar görürüz.
Helin beklemediği bu cevap karşısında bir an şaşaladı. Sehpanın üstündeki tabaktan aldığı kurabiyeyi ağzına attı. Kahvesinden bir yudum içti.
-Ne zararı ağabey? Orhan ağabeyimin mafyatik imajının ortadan kalkması bize niye zarar versin ki?
-Benim saygın, güvenilir iş adamı imajım Orhan sayesine oldu Helin.
-Anlamadım ağabey.
Ali Abdullah elindeki fincanı sehpanın üstüne koydu.
-Orhan sayesinde araçlarımız güvende. 20 sene önce kamyonlarımıza yapılan saldırıları, İbrahim Hakkı’nın şantiyelerine yapılan saldırıları Orhan engelledi. İlhan, Nuri ve sen Orhan’ın imajı sayesinde rahatsınız. Yirmi sene önce Orhan’la, mafya işlerini ailemizle sınırlı tutması üzerine anlaştık. Orhan doğrudan mafya işlerine girmedi. Aile işlerimizi takip etti. Dün akşam dediğimi unutma. 20 yıldır Orhan sayesinde güven içinde yaşıyor ve çalışıyoruz.
-İyi diyorsun ağabey de, Süleyman Yasin Orhan ağabeyim yüzünden aileden atılmadı mı?
Ali Abdullah’ın kaşları çatıldı.
-Süleyman Yasin aileden falan atılmadı Helin. Yalnızca biraz uzaklaştı. İstemezdim ama Süleyman Yasin bile bu günkü durumunu Orhan’a borçlu dersem bana inan.
-İnanırım ama anlamıyorum ağabey.
-Süleyman aramızda olsaydı holding avukatlarından biri olarak kalacaktı. Uzaklaştı, akademik kariyer yaptı, piyasada tanınan, itibarlı bir hukuk firması var. Süleyman, Orhan hariç hepimizin hukuk danışmanı ve avukatı. Orhan ailemizin güvenliğinden sorumlu, bunu da en iyi şekilde yapıyor Helin. Kararlarını sorgulamamaya çalış. Rica ediyorum.
Helin fincandaki son yudum kahveyi içti. Konuşma bitmiş umduğunu bulamamıştı.
-Peki ağabey, nasıl istersen. Ben çıkıyorum. İyi geceler yarın görüşürüz.MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:949 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com