Romanlar

BERELİ 9
Okunma: 165
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


2 Eylül 2013 Abdülkadir Karaşahin’in evi.
Karaşahin kardeşler saat 11 e doğru babalarının evine geldiler. Saat 11’i gösterirken İktidar partisinin il başkan yardımcılarından Zülfü Şahin ve Milliyetçi parti il başkanının görevlendirdiği Oğuz Şanlı eve geldiler. Zülfü Şahin’in aksine Oğuz Şanlı biraz tedirgin gibiydi. Büyük salonda çay içerken sohbet etmeye başladılar. Ali Abdullah her zamanki kibarlığıyla söze başladı.
-Davetimizi kabul ettiğiniz ve icabet ettiğiniz için teşekkür ederim. Holding olarak önceki seçimlerde olduğu gibi önümüzdeki mahalli seçimlerde sağdan ve soldan oy potansiyeli olan ikişer partiye araç desteği vermeyi kararlaştırdık.
Milliyetçi Parti il başkan yardımcılarından Oğuz Şanlı kibarca Ali Abdullah’ın sözünü kesti.
-Sözünüzü kesmek durumundayım Abdullah Bey.
-Buyurun Oğuz Bey.
-İktidar partisinin bölgenizdeki oy potansiyelini biliyoruz ama bizi davet etmenizi şaşkınlıkla karşıladık. Etnik kökeninizi düşününce.
-Dün diğer arkadaşlara da söyledim Oğuz Bey. Biz gerek holding gerekse kişisel olarak bütün siyasi partilere eşit seviyedeyiz. Siz bizim etnik kökenimizi sorgulamazsanız bizim için problem yok.
-Bizim parti olarak kimsenin etnik kökeniyle bir sorunumuz yok Abdullah Bey. Olmadı, olmayacak.
-Fikrinizi açıkça söylemenizden memnun oldum Oğuz Bey. Ben iş adamıyım. Birlikte çalıştığım kimsenin etnik kökeni veya siyasi fikriyle ilgilenmem. İş adamı olarak ülkemizin huzur ve istikrar içinde olması en büyük temennim. Yaşadığımız krizlerden en çok zarar görenler iş dünyası ve çalışanlar. Biliyorsunuz. Madem demokratik bir rejimde yaşıyoruz ve yöneticilerimizi seçmek durumundayız, o zaman bize düşen seçmene saygı göstermek.
-Ülkemizin huzur ve istikrar içinde olması konusunda hem fikiriz Abdullah Bey. İkinci merak ettiğim husus seçimlerden sonrası...
-Seçimlerden sonrası için sizlerden herhangi bir beklentimiz yok Oğuz Bey. Biz siyasi partilerin desteğiyle değil prensiplerimizle bu günlere geldik. Bu güne kadar hiç bir siyasi partinin desteğini istemedik, istemeyeceğiz. Seçmene saygıdan kastettiğim bu. Oy vermesem de seçmene saygım var. Bu sebeple gayri resmi olarak destek veriyoruz. Şahsi kanaatim seçim iki parti arasında geçecek. Ama biz sağdan ve soldan dört partiye araç desteği vereceğiz. Her hangi bir karşılık beklemiyoruz. Araç masraflarını şahsi bütçelerimizden karşılayacağımız için sizlerden talebimiz seçim çalışmalarınızda holdingimizin adının geçmemesi. 1-30 Mart tarihleri arasında il başkanlıklarınıza 50 araç tahsis edeceğiz. Günlük yarım depo yakıtı biz karşılayacağız. Yanlış anlaşılmasın diye şunu söylemeliyim sizleri buraya her hangi bir beklentimiz olduğu için değil desteğimizi söylemek için davet ettik. İş adamlarının siyasi partileri brifing için çağırmaları modası eskide kaldı. Seçmene ve partisine saygım var. Bu ülkede yaşıyorum. Tabanı olan her partiye saygı göstermek zorundayım.
-Teşekkür ederim Abdullah Bey. Partimizin tüzüğünü ve genel başkanımızın konuşmalarını, beyanları okumayan pek çok kişi bizi yanlış değerlendirir. Biz yasal mevzuat içinde kurulmuş ve çalışan bir partiyiz. Sizin de belirttiğiniz gibi seçmen iradesine her zaman saygı gösterdik. Hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimi sırasında bazı farklı olaylar ve beyanlar oldu. Genel başkanımız geçmişte bazı partilerin yaptıkları gibi meclise gelmeseydi Cumhurbaşkanı seçimi tehlikeye girecekti. Sayın genel başkanımız görevi olduğu için gurubumuzla birlikte meclise geldi. Ve iktidar partisinin Cumhurbaşkanını seçme hakkının olduğunu söyleyerek bir krizi engelledi. Vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanmalarının her zaman takipçisiyiz. Kamu ya zarar vermeden, polisimizi zora sokmadan her vatandaşımız demokratik tepkisini gösterebilir. Ancak kimse ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına zarar verecek faaliyetlerde bulunamaz. Bulunan karşısında bizi bulur. Ülkemizin huzur ve istikrarını bozmaya kimsenin hakkı olamaz. Devletimizin de ülkemizin de sahibi 70 milyon insanımız gibi biziz. Sizleri kıracak bir söz etmişsek kusura bakmayın. Desteğiniz için teşekkür ederim.
İlk defa Milliyetçi partili biriyle aynı ortamda bulunan Orhan Metin biraz şaşırmıştı. İçinden geçenleri söylemeliydi.
-Ben kendi adıma size teşekkür ederim Oğuz Bey. Doğrusunu söylemem gerekirse algılarımdan çok farklısınız. Başkan yardımcısı olduğunuz partinin görüşlerini yetkili bir isimden duymaktan son derece memnun oldum.
Bir gün önce olduğu gibi son açıklamayı Ali Abdullah yaptı.
-Sözleriniz için ben teşekkür ederim Oğuz Bey. Dediğim gibi desteğimiz seçim dönemiyle sınırlıdır. Gönderdiğimiz davetiyedeki telefonlardan bana ulaşabilirsiniz. Geldiğiniz için tekrar teşekkür ederim.
Toplantı fiili olarak bitmişti. Ali Abdullah Karaşahin ayağa kalkıp elini uzattı. Tokalaştılar. Birlikte kapıya doğru yürüdüler.MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:991 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com