Denemeler

4. Zengin Olma Hayali
Okunma: 17
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Kuş gibi özgürsün, yanlış evin damındasın. Aslında çok keyifli senin farkını bilmek ama bunda uzakta bir nasihat var hepimize anlatmak istediğin. Gerçekten de ne maksatla bize kendi iyiliğini tattırdın da geri aldın? Sen zengin bir kızın hayallerindeki kralsın. Her şeyi satın aldığına göre şimdi senin çalıştırmak için birilerine ihtiyacın vardır. Her şeye gücün yettiğine göre bu senin için bir oyun gibi demek ki. 
Bana bu örnekleri ver çünkü ülkece ihtiyacımız var! Kasım ayının ilk günlerinden sonra yeni bir yardım kampanyası başlatacaksın ve yaptıkların ile yapacakların benim hayalim mi senin hayalin mi emin değilim. Sen zen bilimi ile aktif bir hesap yarattığında ben çıtayı yükseltmiştim ve kendimden de emindim. Akıl sağlığı adına kesinlikle senden yanayım.
Bunlar kendisiyle konuşan birinin ne dediği çok sorun değil de bunları herkese yazıp anlatmayalım şimdi.
Karneni aldığından beri daha tembel görünüyorsun, işe girmedin. Hazırlığı bitmiş ama tamamlanmamış bir yolculuktan söz etmek isteyen de kim? Kolay okunan bir şey olması için çaba harcamalısın. Bana çok küçük bir hediye almışsın: zen sanatı defteri. O şekilde düşününce insanlar dinliyor seni. Sen zenginliğin ve zengin olduğun için sahip olduklarının farkındasın demek ki. Ben sana şimdi ne diyebilirim? 
 
Kaçma diyemem.
Korkma diyemem.
Uç diyemem.
Akıllı mecazi yatırım hesabı diyemem.
Anti parantez diyemem
Şaka yapamam.
 
Ama bir şey diyeceğim sana: çok tatlısın. Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7006
2 Eyyup AKMETİN 5242
3 Firari Fırtına 4975
4 Mustafa Ermişcan 4420
5 Hasan Tabak 4098
6 Nermin Gömleksizoğlu 3696
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3646
8 Uğur Kesim 3448
9 Sibel Kaya 3398
10 Enes Evci 3073

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:864 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com