Denemeler

6. Zengin Olsaydık
Okunma: 15
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Şimdi madem ki bu durumdayız, konusu bu olsun. Bence sen aslında zaten bazı durumların sadece tadını çıkarıyorsun. Biraz neşe kaynağı olunca da kızıyorsun, ilgi alaka bekliyorken şımarıklık istemiyorsun. İyi  anladık da yani ne açıdan sen de şimdi benimle aynı yolda aynı huzurla duruyorsun! Koşarak geçtiğin için beni bu açıdan hoş görünüyorsun.
Geç bakalım benim heveslerimi, sabrettiğim gündemimi, yakınlardaki ünlemini geç de bana hemen biraz anlamlı gelen bir hayat tarzı da ver. Zengin olsaydık derken hayal bile değil, ne diye aynı cümleyi kuruyorsun? Anladım tamam, sözünde durup biraz başlık yazıyorsun.
 Haksızlığa uğramak nasıl da zor. Zengin olsaydık belki bir etrminoloji bulurduk bu olanlara ama o da sanırım ki ak ile kor. Olamaz böyle bir dünya, okuyorsun ama bir üst basamakta belki küsüyorsun. 
Zengin olsaydık neler giyerdik, neler yaşardık derken biraz bana yükleniyorsun gibime geldi. Aslında bunu demek isteyen binlercesi senin bir hecene geldi. Heceliyorken yazmak değişik bir his değildi inan bana. 
Gayet açık konuşacağım, ağzımın tadı yerinde ve her şey bir numara. Benim bir hayalimi silince de artık her şeyi siliyorsun. Bin kez anlattım sana ma hayırlısı derken sürekli bana bakıyorsun. 
 
Bunlar hangi alanda işime yarar diyecektim ama gene de bence senin de işine yaraması şart oldu. Bir dostluktan söz edilemez ama biraz naz biraz da hırs doğdu. 
 
Yalan söylememek lazımdır belki, bana bunlar muhabbet oldu.
Kaldıysa içinde heves, çıkıp yürüyelim biraz.
Ağladığın yerlede beni ele veriyorsun. 
 
Zengin olsaydık anlardık belki ama anlaştık zaten oldu bitti.  Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7006
2 Eyyup AKMETİN 5242
3 Firari Fırtına 4975
4 Mustafa Ermişcan 4420
5 Hasan Tabak 4098
6 Nermin Gömleksizoğlu 3696
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3646
8 Uğur Kesim 3448
9 Sibel Kaya 3398
10 Enes Evci 3073

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:861 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com