Denemeler

7. Zenginlik Yolunda
Okunma: 21
Hep de Böy - Mesaj Gönder


Maddi durumumuz iyi olsun. Maddi ihtiyaçlarımızı karşılayalım. Sen bildiğim bilmediğim tüm ihtiyaçlarımı karşıla gerçekten de. Maddi konuları aramıza engel gibi sokmayalım. Maddi hasar ile hiçbir şeyi ve kendimiz tehlikeye atmayalım. Maddi anlamda rahatlık dileklerimizi farklı dileklerimizin üstünde tutmayalım. Şu konu iş yerinde ne ki bu soruna sonsuza kadar bir daha geri dönmeyelim. Maddi durumumuzu bilemem anlatabildim mi? Resimli sunum lazım olur mu? Nereye çağırsalar gidilir mi? Maddi anlamda bize bir örnek temenni edildi mi? Televizyonu açacak olursa diplomanın değerini anlarsın.
 
Sen gerçekten de maddi diyemeyeceğim arınmışsın. Sen beni anlarsın ama şimdi hangi alanda insan bir rahat etsin? Sen yaptığın için, sen yaptırdığın için, sen yapmadığından veya ben yapamayacağımdan açılan konuların arasına karışırken bir huzur kapladı içimi ama söylemeden edemeyeceğim, okudun, okumadın, anladın, anlatıldı derken yapamayacağım, sevdin sevmedin derken büyüklük taslamayacağım. Herkese verdiğim değeri ben görmeden sırtımı yaslamayacağım. İstesem de sana kafa tutamam diye bana kafa tutulmadı derken duyduğum o sessizlikle kulaklarımı kıyaslamayacağım. Zenginlik yolunda biraz daha kalalım ve ben seni asla unutup kendimi haklılık uğruna bir diğer alanda aynı dili konuşurken bulduğumda artık beni ilgilendirmediğini sandığım kadar farklı bir yerde umursamayacağım. 
 
Sen gene de sen... 
Kolay
Basit
Oldu bil sen onu
Bu kadar basit diyen birisi için hakikati saklamayacağım Hep de BöyYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7006
2 Eyyup AKMETİN 5242
3 Firari Fırtına 4975
4 Mustafa Ermişcan 4420
5 Hasan Tabak 4098
6 Nermin Gömleksizoğlu 3696
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3646
8 Uğur Kesim 3448
9 Sibel Kaya 3398
10 Enes Evci 3073

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:847 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com