Hikayeler

İNCE SIZIM . .
Okunma: 1489
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


Bir yol gördüm. Üzerine cam kırıkları serpiştirilmiş, çevresi ateş parçacıklarıyla süslenmiş, sonunda gözyaşı görülen bir yol. Bu yol, çok canımı yakıyordu ve bir o kadarda beni üzüyordu. Yürümeli miydim? -Bilemiyorum. (!)
 
Mantıklı olan sadece bir yoldan gitmekti. Birinden çıkıp diğerine girmek değildi, biliyorum. Fakat ben ateşe aşıktım. Üzerine gittim. Cam kırıklarına basa basa, canımı acıta acıta geçtim, yürüdüm. Yolun sonu hiç gelmesin istiyordum. Ateş benim sevgilimdi.  Onu çok seviyordum ve bir o kadar da canım yanıyordu. Attıgım her adımda yolun sonuna yaklaştığımı hissedebiliyordum. Her adımda biraz daha eriyor, külleniyordum. ve nihayetinde oradaydım. Yolun sonunda.. Burada gözyaşı vardı, acı vardı, mutsuzluk vardı. Ben ateş için yanmaya razı olmuştum fakat o küllerime aşık olabilir miydi bilemiyorum.. Bunun üzerine thanatos(ölüm tanrısı) tarafından bir güç yaklaştı oraya. Adı 'rüzgar'dı. Çok korkunç ve güçlü görünüyordu. Artık ateşin bana daha fazla zarar vermesini istemediğini ve oradan gitmemi istedi benden. Ben çok istesem de gidemedim. Arkamı bile dönemedim ateş'e... Ben de istermiydim yanmayı sanki böyle delice!
Bunun üzerine rüzgar sinirlenmişti. Birkaç hareket yaptı, savruldu, yerde ki cam kırıkları sürüklendi, ateş söndü. Son olarak da küllerim savruldu ve hepsi dağıldı. Tüm atmosfer bir anda yok oldu.
 
 
Ne de olsa
 
-Tüm küllerimi savuracak olan da 'o'ydu , "ateş"imi söndürecek olan da. . .


Rüzgar'm benim.
Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3359
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1260 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com