Romanlar

KaraAşk - 1
Okunma: 1336
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


 
 
Haberi aldığında çok sevinmişti. Bir yandan mutluluktan ağlarken bir yandan da yüzünde delice bir tebessüm vardı. Çok mutlu olmuştu. Düşündü, 'Çok güzel olmalıyım.' dedi kendi kendine ve hemen yarın giyeceği kıyafetleri hazırladı, güzelce temizledi ve özenle ütüledi. Ardından saçını nasıl yapacağını düşündü. Çok kararsızdı. Hangi ayakkabı? Hangi çanta? Hangi renk? Derken akşam olmuştu. Yine her zamanki gibi müzik dinleyerek uykusunun gelmesini bekledi, bekledi, bekledi... Fakat hiç uykusu gelmiyordu mutluluktan, onunla buluşacağı anı düşünmekten.
 
Birkaç saat sonra sabahın yorgunluğundan olsa gerek uykuya geçiş yapmayı başarmıştı. Gözlerini açtığında gün ağarmıştı, hemen saate baktı. Geç kalmamalıydı! Fırladı yatağından, yüzünü yıkadı, kahvaltısını yaptı, sabah kahvesini içerken bir yandan da aynada kendine bakıyordu. Birden saatin farkına vardı ve hızlandı. Hazırladığı kıyafetleri büyük bir özenle giydi, çantasını ve ayakkabılarını kapının yanına indirdi, aynanın karşısına geçti, makyajını yaptı. Çok önemliydi kendisi için. Saçlarını da tamamlayıp, kokusunu sürdükten sonra artık hazırdı. Ayakkabılarını giydi, çantasını ve telefonunu aldı. Son hamle olarak kapıyı o paslı, gıcırtılı sesine aldırmadan çabucak çekti ve çıktı.
 
Çok heyecanlıydı. Yabancı gözlerin ilginç bakışlarına aldırmadan kalabalığı delip geçiyordu. O dönmüştü. Onca sene sonra yeniden bir araya geleceklerdi. Hızlı hızlı adımları ve titreyen elleriyle her gecen saniye biraz daha yaklaşıyordu ona. Sonunda buluşacakları yere ulaşmıştı. İçeri adım attı, her adımda kalp atışları biraz daha hızlanıyordu. Elli ayağı birbirine dolanmıştı. Bakındı, bakındı. Birden bir ses duydu 'Burdayıııııım!'. Donup kalmıştı. İşte ordaydı, tam karşıda. Göz pınarları birden dolmaya başladı . Birer yağmur damlası süzüldü yanaklarından isteksizce . Bunca sene sonra yine karşısındaydı. Yaklaştı, titreyerek ona dogru birkaç adım daha attı. sonunda karşı karşıya gelmişlerdi.O gülümseyerek ayağa kalktı. Aralarında hiçbir engel yoktu, onun sıcacık nefesini hissetti kısa bir an. Bu nefes ona hayat veriyordu. O kadar çok seviyordu ki bir sarılsa bir daha bırakamayacagını düşündü. Geri çekilmeyi, resmi bir tokalaşmayı tercih etti aklında. Fakat çok özlemiş olacak ki karşısında sarılmak üzere kalkan kolları yanıtsız bırakamadı. birden kendini onunla sarmaş dolaş buldu. Kokusu hiç değişmemişti, yine aynıydı. Bu koku ona huzur veriyordu. Göz göze geldiler. Allahım. O gözler birbirine ne kadar bağlı iki insanın işaretleriydi öyle!
 
 DEVAMI GELİYOR

Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (14)
---- ---------------- 28.12.2011 22:25
bu hikayenin sonunda çoçuğa araba çarpacak var mı iddaya giren? Kızda kendisini boğazdan aşağıya atar.

Ebrar YEGENOĞLU 28.12.2011 22:32
Bu bir hikaye değil roman. Bilmediğin halde konuşup beni katil etme.

---- ---------------- 28.12.2011 23:00
Roman içinde küçük hikayeler barındıran bir edebiyat sanatıdır.Mesala,yazında kokudan bahsediyorsun Birbir kokularından bunların o kokuyu alması için şirin bir hikayeye ihtiyaçın yok mu? var ! işte buda romanın aslında detaylı bir hikaye oldugunun kanıtı degil mi?evet!

Ebrar nereye bakıyon öyle pencereden,Elinden ucup giden halisilasyonlara mı?

Öldür beni Ebrar,zaten sadece içinde acıları ve huzunleri taşıyan yalnız bir ruhum ben, kimse bana nasılsın diye sormaz,bense sadece sevmek için beklerim insanları, karşılıksız sevgi bu.İşte şimdi öldürmek istiyorsan öldür ama ömrün boyunca benim sahip oldugum yalnızlıgımı huzunlerimi ve acılarımı taşımak istiyorsan .

Ebrar YEGENOĞLU 28.12.2011 23:05
Yahu sen 'hikayenin sonunda' diye bahsediyorsun ama o bahsettiğin şey "hikayenin sonu" değil 'romanın sonu' aslında... Bana edebiyatçılık taslama.

---- ---------------- 28.12.2011 23:12
belkide dogru söylüyorsun,bir ugur böçegine nereye ucması gerektini anlatmanın bir mantalitesi olamaz,peki şimdi ne yapmalıyım? tek yapabildiğim edebiyatçılık taslamak ...aslında bir kurba göletinden bir sürü kurba yakalayıp şirin paketler halinde mutsuz insanlara göndermek isterdim.Belki onları mutlu eder...Yeni yıla mutsuz girmezler.

şükriye üzgül 29.12.2011 00:22
süper.

Ebrar YEGENOĞLU 29.12.2011 21:39
Annem bana 'kendi seviyemin altındakilerle' tartışmamam gerektiğini öğretti. Susuyorum.

Ebrar YEGENOĞLU 29.12.2011 21:40
Çok teşekkür ederimmm... :) Şükriye Üzgül . .

---- ---------------- 30.12.2011 11:18
Aferim Annene ki senin gibi bir kız yetiştirmiş.Dikkat ettimde bana hiç teşekkür etmemişsin.

Ebrar YEGENOĞLU 30.12.2011 18:56
Neye teşekkür etmeliydim, pardon ? Emeğime yaptığın büyük saygısızlığa mı yoksa romanıma dair uydurmalar yaptığına mı?

---- ---------------- 30.12.2011 20:34
Rica ederim bu şekilde degerlendirmeyiniz.Ben sadece bir tahminde bulundum ki buna iyi birşey olarak bakmak akıllıca, gerçekci olacaktır.

gercekten yazmak istiyorsan her turlu eleştiriye açık olmalısın,Ebrar farklı düşünüyorsan herzaman sukunetle dinlemeye hazırım.

Ebrar YEGENOĞLU 8.1.2012 14:36
Tahminini beni kırmayacak, romanımın değerini düşürmeyecek bir şekilde yapabilirdin.

---- ---------------- 15.1.2012 17:57
Roman mı?ha hha ahahhah aha!Bu kısa bir hiakaye tatında şuan.Şahsımın kurallarından biride yazan hiç kimseyi cam gibi kırmamaktır.Lütfen beni, aslında yüreğinizin derinlerikte söylemek istemediğiniz, ruhumun derinliklerine dokunacak kelimelerle ucurumun kenarında yalnız bırakmayın.Ben yalnızlıktan korktuğum kadar sivri ve tatlı dilli elleştirilerinizden korkmadım.siz roman yazdıgınızı düşüdüğünüzden bende yazınıza roman diye hitap etmek istiyorum izninizle.Romanınızın degeri sizin degerinizden farksızdır ki beni bu yorumu yapmaya arzuyla sürükleyen durdtulerimin masumane hoşnutlu hiç şüphesiz farklı oldugunun göstergesidir.
En içten yüreğimin sessizliğinde gizlediğim sevgi ve saygılarımla ...


Ebrar YEGENOĞLU 3.2.2012 16:56
Senin ne tad aldıgın umrumda bile değil inan... Şahsının kurallarını dahi önemsemiyorsan benim yazılarıma bir daha yorum yapma rica ediyorum. Allaha emanet ol.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3360
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1308 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com