Hikayeler

SON DURAK KARA TOPRAK
Okunma: 1343
Ebrar YEGENOĞLU - Mesaj Gönder


Zamanların birinde, bilinmeyen bir ülkede, dünya güzeli bir kız yaşarmış. Bembeyaz teniyle o narin saçlarını mükemmel bir duruşla sergileyen, o uzun kirpikleriyle badem gözleriyle, insanı kendine çeken güzel bir kız..
 
Bu kız birine çok aşıkmış, onunda kendisini sevdiğine inanmış günden güne.Birlikte "hayat yolu" denilen o yola çıkmaya karar vermişler. Adım başı duraklayan bir otobüste, her durdugundada mutlaka bir aşığın terk edildiği bir yolda ilerlemeye başlamışlar.
 
Birinci durağa gelmişler; kız aşığının gözlerine bakmış yalvarırcasına; onca insan terk edilirken. Aşığı anlamış bunu ve sevgiyle bir öpücük kondurmuş kızın alnına.
"Ben hep yanındayım, son durakta bile !"
 
Hafifçe tebessüm etmiş ve utancından başını öne eğmiş güzel kız.
 
Ardından gelmişler ikinci durağa; Erkek bu kez hiçbirşey söylememiş. Sakince durmuş ve bakmış gözlerine dünya güzeli, sırma saçlı kızın. Hiçbirşey söylemeden durmuş öylece.Kız o kadar inanmış ki gitmeyeceğine, hiç kuşkulanmamış aşığından. Tebessüm etmiş yine aşıkça!..
 
Ardından üçüncü, dördüncü, beşinci durak derken her durakta kendisinden bir adım daha uzaklaşan aşığına dikkat salmış. İçine bir korku düşmüş. Bu, öyle bir korkuymuş ki allah korkusunu da, ölüm korkusunu da hatta ve hatta o narin kızın karanlık korkusunu bile alıp götürüvermiş öteye !
 
 Anlamış kız neler olduğunu, hissetmiş. Tutmuş aşığının elinden ve "beni sakın bırakma! Söz ver bana." demiş. Aşık da "Söz, söz..." deyip geçiştirmiş. Badem gözlü kız mutluluktan uçuyormuş. "Söz verdi, gitmeyecek!" demiş kendi kendine ve rahata ermiş. Ona olan güveni öyleymiş ki aşığı ondan her uzaklaştıgında biraz daha yaklaşıyormuşcasına mutlu oluyormuş. Nasıl olsa söz verdi diyormuş ve boşveriyormuş herşeyi bir bir...
 
Ardından bir durak gelmiş ve durmuş hayat otobüsü. Hiç beklemediği o an gelivermiş. Birden bire bırakmış ellerini ve inip gitmiş aşığı. Sanki elini bırakmamış ta içerisinden birşey parçalayıp götürmüş gibi yreğinden kanlı yaşlar akıyormuş kızın..
 
Yola yalnız devam etmek zorunda kalmış artık. Her durakta bir kişinin daha parçalanıyormuş yüreği. Son durağa yaklaşırken, etrafına bakınmış. Kimse kalmamış otobüste ve herkesin yerini birileri doldururken hiçkimse binip te yanına oturmamış, kimse onun yerini doldurmamış. Belki de doldursa da istemezmiş, bilememiş. Otobüs ağır ağır yavaşlarken Muavin:
"Sonn duraaaaaak!" demiş birden bire..
 
İnivermiş herkes tek tek. Etrafına bakınmış onu aramış gözleri fakat bulamamış.
Evet demiş kendi kendine, toprak olduğunu görünce.
"Evet, son durak; kara toprak!"


SON DURAK KARA TOPRAK.
Ebrar YEGENOĞLUYorumlar (2)
Mihri Mah 26.1.2012 11:30
Kız için son durak kara topraksa, inen sevdiği için de son durak kara toprak mı?
Aşığı kara toprakla buluşmadan mı inmiş? (bu kendini terk ettiği anlamı çıkarır) Eğer aşığı kara toprakla buluşmak için indiyse sevgileri devam etmesi, kızın birilerinin onun yerini doldurmasını beklememesi gerekir.

Hikayenin içeriği açıklık kazandığında her durumda iki aşıktan birisi aşkına ihanet etmiş oluyor.

Ebrar YEGENOĞLU 26.1.2012 21:26
Mihrri Mah; yorumun için teşekkürler. Bende zaten hikayede aşığın ihanetini anlatmak istemiştim. :)

Zeytin çekirdeği; Adam sevmeyi bilmediği için otobüsten inmiş. :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6960
2 Eyyup AKMETİN 4983
3 Firari Fırtına 4896
4 Mustafa Ermişcan 4382
5 Hasan Tabak 4058
6 Nermin Gömleksizoğlu 3659
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3602
8 Uğur Kesim 3418
9 Sibel Kaya 3360
10 Enes Evci 3036

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1308 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com