Hamad Muhammed  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 11 Puanı: 2691

20 Şubat 2012 Pazartesi 
PSİKOPATLIKLA BİR ALÂKASI YOK
Okunma: 2187

PSİKOPATLIKLA BİR ALÂKASI YOK

 

Bizimkisi bir şehâdet sevdası, çelik yelek giymeyip ölüme çatması, psikopatlıkla bir alâkası yok, Tevhitte saklıdır manası…

 

Sefâ sürerken millet, maldan ve mülkten vazgeçmek hattâ canını Rahmân’a satmak, psikopatlıkla bir alâkası yok, ticaretin en âlâsı…

 

F16’ların karşısına kılıçlarla dikilmek, fosforlu bombalara inat demir kalkanlarını şemsiye misali açmak, psikopatlıkla bir alâkası yok, şecaatin imândaki safhası...

 

Varsın şimdi desinler; gerici, yobaz, Terörist, aldırmaksızın tebessüm edebilmek, psikopatlıkla bir alâkası yok, sadece birkaç gün Cehennem olur belası…

 

                                                   
     
       

   Hamad MUHAMMED 

Yorumlar (8)
Sibel Kaya 19.2.2012 18:14
Hamad, burada yayınlanan kimi yazılar benim bile kanı beynime çıkarabiliyor. Çünkü mahremiyet, özel duygular falan hak getire bazı yazılarda. En özel anları çok rahat bir şekilde ortaya dökebiliyor arkadaşlarımız. "Özgür Roman" adına hakkını verebilmek için kıyasıya bir yarış içinde adeta insanlar. Peki sen bu kadar dini kaidelere yürekten bağlı biri olarak böyle yazılara nasıl tahammül edebiliyorsun? Kimseye çat, hakaretler yağdır demiyorum tabii. Bu son derece yanlış olur çünkü. Ama küçücük de olsa bir rahatsızlık hissetmiyor musun? Gerçekten merak ettim.

Nevzat Nuri Öztürk 19.2.2012 21:15
Dimi ?

Mesela ben şikayetçiyim bu adamdan. Benim gibi düşünen sayıca üstün kalabalığı da duyar gibiyim.

Ebrar YEGENOĞLU 19.2.2012 22:13
İlk kez nevzata katılıyorum

Esra karakuş 20.2.2012 01:46
bütün bunların farkınada birtek senmi vardın yoksa bizim bunlarla bir alakamız yokmu? çünkü insanların dimize karşı görüşlerni değştirerek farklı yorumlar ortaya çıkarıyorsun hamad bu dost tavsiyesi fazla islam dinimize yüklenerek yazdığın yazılarda biraz daha dikkatli ol olurmu sen ne kadar hassassan bende senin bin katı hassaslık vardır bu konuda sanmaki birtek sen ilgilenmiyorsun...

nasuh kalender 20.2.2012 03:56
Arkadaşlar, anlayamadık sanıyorum. Burada Hamad kendi dünyasından bir hal, bir ifade sergiliyor. Ama anlaşılmamış olabilir. Çünkü bunlar:

"Anlatılmaz, yaşanır kabilinden" olan durumlardır. (Esra arkadaşımız muhalefet ettiğine göre anlamış sanki)

Sibel arkadaşım, Hamad jandarmalık mı yapsın?, böyle birşeye gerek yok, faydası da yok. Burası bir "özgür ortam" diye bilinmekte.

Nevzat ve ona katılan Ebrar arkadaşlarım: Düşüncelerin etkinliğinde ve saygınlığında kemiyet değil, keyfiyet önemlidir. Yani nicelik değil, nitelik. Biz, siz ve de hepimiz yüzbinlerce cümle söyleriz ama belki bir Mesnevi (Mevlana) cümlesine eşdeğer tesirde olamaz.

Geceniz hayır, gündüzünüz bereketli olsun.

HALUK DOĞRAMACI 20.2.2012 10:39
Hamad oğlum,böyle yüreğin ateşle dolu ise neden burada yazı yazıyorsun?Olman gereken yere git evladım.Yazarak,bağırarak olmuyor.

Nevzat Nuri Öztürk 20.2.2012 11:01
Nasuh kalender bey abicim senin aklından geçen kısa mevlana sözleri, zekasız insanlar için derinlik içermeyen basma kalıp düşüncelerin bir başlığıdır. Gelir burada bir meslana cümlesi yazar. Düşünmek isteyen düşünür, istemeyen beğendim der geçer.

Ama burada Hamad'ın yaptığı sürekli bir kendi fikirlerini veya belli bir topluluk tarafından kabul görmüş görüşü yayma politikasıdır. Benim gözüm açık. Gelip bana süslü cümlelerle bişiyleri çıklamana gerek yok. İnsanların duygu ve düşüncelerini paylaştıkları özgün bir ortamda, belli bir konuyu işaret ederek o yönlü insanları ateşlemektir bu. Biz burda kendi içsel duygularımızı paylaşıyoruz. O nedenle kategoriler ŞİİR veya GÜNLÜK olarak sıralanıyor değil mi ? Sen mi çok körsün ? yoksa ben mi fazla biliyorum ?

Yapılan şey buradaki amaca uygun değil. Bu adamı ve paylaşımlarını istemiyorum. Bunu talep etme hakkım var çünkü ortamın gerektirdiği amaca hizmet eden standart kullanıcıyım ve alternatiflerden rahatsız oluyorum.

Benimle oturup girişeceği her sözlü tartışmadan anlımın akıyla çıkarım. Hiçbir çekinmem yok ve buradayım. At gözlüğünüzü çıkarın bi bakın. Burda boş laf sarf etmek kolay.

çetin tokgezen 24.2.2012 23:55
hep merak ederim cenneti isteyenler neden ölmek istemezler diye allah kuranda sizleri ne güzel anlatıyor CENNET YURDUNUN KENDİLERİNİN OLDUĞUNU İDDİA EDENLER ÖLÜMÜ İSTESİNLER(kendilerini öldürsünler) FAKAT ONLAR BİN SENE YAŞAMAK İSTERLER HİÇ ÖLMİYECEKLERMİŞ GİBİ BIRAKIN BU HİKAYELERİ İSLAMI YAŞAYIN.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5244
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:733 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com