dilara abacı  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 195 Puanı: 429

14 Ekim 2010 Perşembe 
Yaz -ama- mak denemeleri -1-
Okunma: 1406

Canım ne zamandır bir şeyler yazmak istiyor, kaleme gitmese de elim. Yazacak bir şeyim olmadığından da değil. Neyi nasıl neden yazacağımı bilememekten beklide. Düşüncelerimi toplarlıyamadığım zamanlar olurdu ama son zamanlarda düşüncemi kaybediyorum. Aslında düşüncemi kayboluyor ben mi oda belli değil ama neyse. Bir şey söylerken düşünürken birden aklım bambaşka şeyler geliyor ve önceki düşündüğümü unutuyorum. Şaka gibi bir şey ya.

Sohbet ediyoruz arkadaşlarla birden bir ses duyuyorum ses saniyeler içinde beni bambaşka yerlere götürüyor beyin ne kadar hızlı düşünüyor inanılmaz. Konudan uzaklaştığımı fark edince son geldiğim noktadan geriye doğru giderek dikkatimi dağıtan neydi ne hakkında konuşuyordum onu bulmaya çalışıyorum. Bunu yaparken bu düşünceye nerden gelmişim ne alaka falan derken birden ağzım açık suratımda düşünceli bir ifadeyle kendimi beni dinleyen gözlerin karşısında buluyorum. Nerdeyiz noluyoruz derken arkadaşlar şunu anlatıyordun diyor hatırlarsam devam ediyorum bir sonraki uçuşa kadar hatırlayamazsam da beyim çorba olmuş bir şekilde oturuyorum bir yerlere.

Geçen birden ilham geldi derste bir şeyler karalamaya başladım hocanın sesi arkadaşlar deren dağıldı tabi kafam tekrar denedim başka konuda bu sefer rahatta bir ortamda yine olmadı. İki satır alta geçtiğimde uçurumlar olduğunu fark ediyorum resmen. biri için yazmaya çabalasam aklıma başkası geliyor. Ohooo iş büyüyor. Bak şimdide uzadı yazı bu sefer konu birliği varda anlatım tekrarı çok. Bir süre yazmayım falan derdimde bu durumun uzaması hafiften endişelendiriyor beni artık. Yazının sonunu da getiremedim zaten nokta koyup burada kesiyim de uzayıp da saçmalaşmasın bari.


Yorumlar (4)
.. .. 15.10.2010 00:56
Öncelikle uzun zaman sonra aramıza katıldığın için hoşgeldin diyorum.
Sana tavsiyem kafanda bir konu belirlemeden kağıt kalemi alma eline.
Saygılar...

dilara abacı 15.10.2010 07:43
saol mustafa abi önerini dinliycem

Nymphe ehp 15.10.2010 08:57
Şöyle birşey yapabilirsin, konuyu buldun diyelim aldın eline kağıdı ilk cümleyi yazdın!İlk cümleyi yazabiliyorsan gerisi gelir.Yazdığın cümleyi oku, kafanda belirsin olaylar sonra bir sonraki cümle, sonraki cümle, sonraki cümle... Yazıyı okuyarak yaz.Konu sapıtmamış olur hem...Neden bahsettiğin, nerede kaldığın kafana kazınmaya başlar zaten.Olayın hakimiyetini devral!Yazını baştan kaldığın yere kadar okuyunca aklına o konu üzerinden fikirler gelir.Ordan buradan değil...Sen ya konsantre olamıyorsun yada kaleme hakimiyetin şu günlerde zayıfladı.İzin verme bunlara!Ben senin yazılarını seviyorum.

dilara abacı 15.10.2010 19:18
teşşekkürler elif nur genelde hiç okumadan yazarım yazıalrımı bi oturuoşta bter hiç geriye bakmadan ama söylediğini dikkate alıcam


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6998
2 Eyyup AKMETİN 5224
3 Firari Fırtına 4969
4 Mustafa Ermişcan 4414
5 Hasan Tabak 4091
6 Nermin Gömleksizoğlu 3690
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3639
8 Uğur Kesim 3443
9 Sibel Kaya 3392
10 Enes Evci 3066

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1043 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com