Tayfun AyGüN  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 93 Puanı: 795

29 Ekim 2010 Cuma 
UYAN BE ADAM
Okunma: 1337

Dün nedense bozuldu asabım. Amansızca çalan bir zil. Ulan zaten ne kadar oldu fıçının dibini göreli? Dayanamadım elime gelen en afilli şişeyi bakmadan gözünün yaşına, dibindeki son damlaya da kıyarak fırlattım. Daha da ısrar ederse şarap için sattıklarımdan arta kalan don gömlekle karşılayacaktım. Neyse bunuda atlatarak yatağa beş adım kala sızdığım yerden halıya sarıldım. Aslında çok uyumuycaktım söz vermiştim sekiz saatimi bir yatağa bağlamıycam diye. Bizim veliler zamanında mahkum etmeseydi bizi bu yarı ölüm haline; bende uğraşmazdım bu kadar kumsaatinin kıçını yamamaya. Bu sözüm yankı yaptığıdan mı yoksa kapının deliğinden sanki yeni evlileri dikizleyen anneler gibi beni dikizlediklerinden mi bilmem bir ''Afferin'' çalındı kulağıma. '' Bu adam yaşamın değerini biliyor.'' bizim evin bu meraklıları acaba ayık geçen zamanların kafasını koca bir fıçıya sokmak için yaptığımı ne derlerdi. :)


Yorumlar (1)
HAKAN ARES 30.10.2010 01:34
Etkilendim betimlemelerinden Tayfun Aygün. Yazım ve noktalama ile ilgili hataları bile görmezden gelerek okudum (hatalar olmasaydı daha iyi olurdu tabi) ve yazının sonu eksik kalmış gibi sanki. Yani sözcük mü unutulmuş, bana mı öyle geldi, bilemiyorum.
bizim evin bu meraklıları acaba ayık geçen zamanların kafasını koca bir fıçıya sokmak için yaptığımı (BİLSELER) ne derlerdi. :)
Aradaki eksik sözcük bu gibi geldi bana. Bu arada yazıyı biraz geliştirip uzatabilirsin, çünkü güzel yerden yakalamışsın konuyu. Burada her halta uyduruk yazılar yazan adamlar yerine senin yazılarını görmek isterim. Yüreğine sağlık. Saygılar...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7007
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:820 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com