Tayfun AyGüN  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 93 Puanı: 795

9 Kasım 2010 Salı 
ÇOCUKLUK DERSİ
Okunma: 1329

    Dün akşam niyetlendim bir keyif kahvesine kırdım telvenin belini, çıktım balkona yalnızlıkla bile paylaşmadan bu zevki serildim koltuğa. Bu arada defter kitabı bırakmışım masada ufaktan bir selamını aldım onunda. Balkonumun ucunda bekler her zaman yıldız koleksiyonum. Onlarada bi selam verirken tam manzarama bir çocuk takıldı. Çocuk üç- beş yaşında var yok ama dikkatli bakınca uğraştığı şeye öyle bir odaklanmış ki sözü bol olan bir çok üstaddan daha çok bildiğini düşünüyor insan. Bıraktım kahveyi, keyfi masanın bir ucuna Mevlana'yı izleyen bir aşık gibi takıldı gözlerim bu ufaklığa. Şeklin ne olduğunu tam şeçemediğim bir yapbozla uğraşıyor. Arada küfreder gibi kaldırıp atıyor elindeki parçaları gözünü yaşına bakmadan, kalkıp babasının ayakkabılarına okkalı bir tokat atıyor sonra -ne diye verdin bunu bana yokmuydu adam akıllı bi şey dercesine-. Bir ara fırladı ayağa ''Yaptım ulan, yaptım işte, var mı lan daha iyisini yapacak?'' dercesine. Sonra yanlış olduğunu farketti sanki oturdu yerine '' Yok yav benden olmaz .'' der gibi. Ama bırakmadı tamamladı işini sonrada eline alıp savaşın galibi bir komutan gibi takdim etti krala. Utandım orda işte hem de geceye nispet karanlığa gömüldüm bir anda. Biz avuç avuç bilmişlik tozu yutanlar olarak bir çocuk kadar sıkı sarılamıyoruz işimize, evimize, arkadaşlarımıza kısacası hayattan çaldığımız onca şeyin alayına. Çocuk gelişim kitapları dolduruyor rafları acaba çocukluğumuzu korumak için mi kitaplar yazmalıydık? Yoksa bize disiplini, adam olmayı-büyümeyi, adamlığı pahalı ceketler-kravatlar arkasında mumyalamayı öğretenlerin sallamadan ne dediğini, altın tepsiler üstünde mi servis etmeliydik çocukluğumuzu dudaklarımıza?

   Bu yazıdan sonra karıştırdım bütün foğraflarımı ''Bulurum belki eskilerden bir şeyler'' diye. Ama elimde kalan tek şeyin asırlık bir kare  olduunu farkettim. Şimdi baş köşeye koydum geçmişimi, sabah pencereyi açığ bu günü ciğerlerime çekmeden önce eskilerden bir rüzgarla serinliyorum.

Yorumlar (2)
Firari Fırtına 10.11.2010 11:12
Eskiler her daim değerlidir valla...

Sevg...

Tayfun AyGüN 10.11.2010 20:08
Şarap gibi olanları için evet. Ama bazıları bozulmuş şalgam tadı veriyo rakıyla bile gitmiyo. :)) yorum için sağol bua arada :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5243
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:934 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com