. KediAdam  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 185 Puanı: 454

6 Ocak 2011 Perşembe 
Jesse James- Yaprak 1
Okunma: 1613    Hayatın tadını zirveye çıkmakta aramadım asla! Benim için hayatın tadı zirveden aşağı atlamak ve hayatta kalmaktır. Zirveye çıkarken emeklerimi  zirvedeyken korkularımı  düşerkende hayallerimi tamamlamış olurum.                                                                          J.J     Sevdiğin bir kadının, ellerini bıraktığı anda ki hissi sadece boşlukta düşerken anlayabiliyorsun. Bunu nasıl mı anladım az önce beş katlı bir apartmandan aşağıya bıraktım da kendimi. Üçüncü katta zaman biraz yavaşlıyor. Sizlik olduğunu söyleyemem içsel bir durum. Ha bir de şu var gene mi aynı ölüm yolu silahlar, ilaçlar,apartmanlar vs tüm bunlar boğdu değil mi sizi? Ölüm sözcüğü de öyle olmalı. Ama farketmediğiniz şu ki bu defa kimse ölmek için atlamadı. Tepemde ki adamlar sadece bir his uğruna boşluktalar,'Yaşamak' Sözlük anlamına takılmasın kimse bu kelimenin çünkü çoğunuz ölüsünüz.

 

  Ah şu kadınlar; şehvetin sabırlı bekçileri. Anlam kargaşasının değişmeyen yüzü dişiliğimle neden hep saklamak zorunda kalıyorum sivri dişlerimi. Bir makyaj aynasından yansıyan şu çirkin görüntüye bir bak şimdi. Doğallıktan uzaklaşarak kaybettiğim saflığıma hakaret etmek artık günümün sabah saatlerine dair bir alışkanlık. Siyahlar içinde sevdin beni sende aptal çocuk. Bekle biraz. Sanırım seviyorum seni. Rimelimi iki kat sürmeye başladım seninle buluşmaya başladığımızdan beri. Lanet olası telefon, nereden ötüyorsun sen böyle??

 

Efendim?

Hazırlanıyorum tatlı şey, pisi birazdan çıkacak evden.

Ok.

 

Hadi bakalım şimdi en yalansız saatlerin gündelik tutkusuna bırakmalıyım kendimi. Tek gerçeğim olduğunu bu defa gizlemeyeceğim.

 

    Bana  j.j diyorlar. Ben sizin kararsızlıklarınızım ben hayatlarınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırırım. Söylemeli miyim ? Atlamalımıyım? Sevmeli miyim? vs  tümbunlar ölümün tohumlarıdır. Yaşamak yerine düşünmekse amacınız sizi kurtaramam. Düşünmek yerine yaşamayı seçecekseniz beni bulmalısınız.

 

 4. kat 'zemine 2 saniye kala'

   Şu tepede gözleri kapalı adama iyi bakın ne kadar iri ve kuvvetli. Eğer canını sıkarsanız  sizi bir patates püresine çevirecek güce sahip. O gördüğünüz iri adam beni bulduğunda göz torbaları bir kangurunun kesesinden daha da dikkat çekiciydi. Ona, 'eroin mi kullanıyorsun' dediğimde, 'sadece ağlıyorum' demişti. 'Üç senedir nerdeyse hergün ağlıyorum.' Bir kadın onu bu hale getirmişti sizi dakikalar içinde esiri yapabilecek bir kadın. Onları hafife almayın. Kadınlar sizi düşünceye iter ve ters bir hareketinizde ise,ölüme.

 

    Bana öylece baktın. Yine aynamın yansımasında sarı spotlarım sayesinde varım şuan. Bana neden öyle baktın ki?... yüzümün herhangi bir kıvrımında geçmişin geçmişliğine tıkadığın masum yüzlü kadınlardan birinin en şehvetli siyahına bürünmeyi güç bela başardığım için mi? Yoksa gördün mü sen beni, heveslendim bak bu ihtimale, deri cekedimin altındaki benliğimin kirlenmemiş haline gözlerinle dokunduğun  o an. Sen. Bana öylece baktın. Unuttuğum ıslaklığı anımsatıyorsun bana, yapma.. Ağlamayı unutmuş bir vahşetin son baskısı olmaya alıştım ben, bu şöhret yeterli gecelerimin huzurunun kaçmamasına, hadi ama.. Akmayan bir rimel olmamalı. Aktıkça tenimi kateden o yol yol acı saniyeler, boğazımdaki tutuk ağrıyla eş değer. Bu tabloyu seviyorum. Ama rujun kırmızısı bozdu, az daha turuncuya çalmalıymış  sanki. Seni seviyorum. Söylemeyeceğim derken bile kirpiklerimin kat kat siyahından bile bağırıyorum gözlerine batsın artık be adam, seviyorum, bırak o bira bardağını, boş ver o siyah saçlı yarı çıplağı, çevir yüzünü yeniden bana, seni…. Söyletmedin yine. Sen yaptın. Lanet olası kadın, neden ütülemezsin ki yastık kılıfımı.

 

   Göğüs kafesimden kasığıma kadar beş kurşun deliğine sahibim. Ağlayan bir kadın her şeyden daha tehlikeli olabiliyor. Gözlerinizi ağlıyorken göremezse bunu vücudunuzda görmeyi dener. Sevdiğinize ateş edebilir misiniz? Onu öylece yere devrildiğini görmek sizi de öldürmez mi ? Hayır bu sizi yaşatır. Üstelik bunu ona ben öğretmiştim.

 

  Koca bir erkek sürüsüne fikirlerimi aşıladım sadece bir kadın ise beni yıkmaya yetmişti. Beş kurşunla nasıl ölmediğimi gevelemeye lüzum yok sadece şunu bilin yeter: 'Bazen bir insanı öldürmek için fikirlerini vurmanız gerekir, düşünceler bedenden daha hayatidir.'

 

   Bir adam aradı. Gecenin saat bilmem ki kaçıydı. Rimelimi silmediğim uykumdu bu, son hırıltılarım, son beyaz gecemin kirlenmemiş çarşaf boyunda.

Bir adam aradı, gel dedi, gittim.

Bir adam.

Ben bir adam gördüm gecenin bilmem kaçıydı, rimelimi silmeye üşendiğim ruh halimin en düzenbaz zarlarıydı.

Bir adam. Göz bebeklerini 4. kattan zemine 2 saniye kala küçültmüş. Dudakları parça parça, bira kokuyor hala, öptüm.

Bir adam. Bana baktı öylece. Şok ifadesi bekliyorsunuz değil mi, gülüyor oysa geçmişin anımsattığı en son saniyelere. Ben de gülümsedim parmaklarımla beyninin hala sıcaklığını yitirmemiş titreyen ölümsüzlüğünü hissederken..

Sen!

...............................

Yorumlar (11)
ayse sever 6.1.2011 00:56
siz ne yaptınız böyle resmen bir fırtına estirdiniz umarım ki hep böyle kalırsınız HARİKASINIZ

ayse sever 6.1.2011 01:00
bence bu sezen aksu konserini de aşmış emre

ayse sever 6.1.2011 01:03
ben daha çok bunu funda arar ve kıraç'ın mükemmel uyumuna benzetirdim

Fatoş Nihal Aytaç 6.1.2011 01:14
'Bana öylece baktın. Yine aynamın yansımasında sarı spotlarım sayesinde varım şuan.'
'Ağlayan bir kadın her şeyden daha tehlikeli olabiliyor. Gözlerinizi ağlıyorken göremezse bunu vücudunuzda görmeyi dener'
Hımm, güzel olmuş arkadaşlar.
Bir film izledim sanki, ihanetin, sevmemişliğin oyuncularının oynadıklarını gördüm sanki.


. KediAdam 6.1.2011 01:24
Beğendiyseniz ne mutlu arkadaşlar teşekkür ederiz okuduğunuz için

By Pencil 6.1.2011 04:49
Titanikte büyüktü ama battı...

Yüreğiniz ayrılık görmesin.

Firari Fırtına 6.1.2011 09:30
Elleriniz yürekleriniz ve bu bedenleriniz dert görmesin güzel insanlar.

Sevg...

Firari Fırtına 6.1.2011 15:30
Rica ederiz efendim ne demek :)

Firari Fırtına 6.1.2011 15:59
Bu yazının başlığı 'Jesse James- Yaprak 1'

Peki 'Jesse James- Yaprak 2' ne zaman yayınlanacak?

Sevg...

yudum .. 6.1.2011 17:36
Yüreklerinize ve emeğinize sağlık. Öyle güzel harmanlarıp yoğurmuşsunuz ki, okurken bir oraya, bir buraya savurdunuz beni...

Firari Fırtına 7.1.2011 15:20
'Jesse James- Yaprak 2'

Bunu bekliyor olacağım :) kaçırırsam konuyu bana özel mesajdan hatırlatma çekin. Bu aralar unutkanlığım üzerimde.

Sevg...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5244
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:800 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com