Enes Evci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 3074

18 Ocak 2011 Salı 
Ölümcül Notlar Bıdıbıdısı
Okunma: 2228

-Kadın otobüse bindi. Oturacak yer yok ve gideceği yer eğer son duraksa takriben bir yada bir buçuk saat ayakta durması gerekecek. Allahı var kadın çok alımlı ve güzel. Hemen ortalığı süzdü ve gözüne beni kestirdi. Bildiğin bakışıyoruz kadınla. Normal bir karşılaşmada mümkünü yok suratıma bakmaz. Ama bir sorun var. Ben onun ne istediğini biliyorum. İstediği: yavşamam, gülümsemem ve “buyurun hanımefendi buraya oturun” demem. Sonra da o on beş dakikadır bana bakan bu kadın oturduktan sonra suratım ve vücudum görüş mesafesinde olmasına rağmen ineceği yere kadar bir kere suratıma bakmayacak. Ulan ne kadar komik bir tuzak ya. Hani ben yemem bu sosları. Hiç beyefendi, kibar, yardım sever falanda değilim bu bağlamda. Teninin üstünden damarlarını görmediğim yaşlılara falan bile yer vermem otobüste. Dışarı çıkmışsan, halk otobüsünü kullanacaksan yani bu riski göze almışsan demek ki sahip olduğun o güç damarlarında gezen kutsal kanda mevcuttur. O yüzden buradan ülkem hıyarlarına sesleniyorum; yalakalık olsun diye, kibarlık olsun diye, “belki otobüste bir kıvılcım çıkar aşk başlar” diye hayal kuran arkadaş bayanlara yer vermeyin. Hele ki süslü gençlere hiç vermeyin üstüne siz onlardan yer isteyin.

-Yakın zamanda biliyorsunuz bir dükkan açtım. Artık bende esnaf bir şahısım. Esnaf olmak güzel şey. Mesela masanın bu tarafında oturmak güzel, artistliğine değil gerçekten. Dükkana giren hiç tanımadığın bir adamı ağırlamak, çay-çorba ikram etmek, onu dinlemek veya ona konuşmak ap ayrı lezzetler gerçekten. Bir markayı isim vererek rencide edeceğim “Berk Poşet Çay” almayın arkadaş. Hani biz ucuz diye aldık ama bu kadarda olmaz ya, kim içse ağzının içinde yara çıktı hoş olmadı. Asıl tüketici hakkı budur işte, sizde karalayın. Öyle “şuan isim vermek istemiyorum” triplerine yatmasın insanlar. İsim vermek istemeye istemeye serbest piyasa dünün işportacıları bugünün ufak çaplı fabrikalarını aynı mantıkla açtı işte. (Ulan kendimi ekonomi gazetesinde yazıyor gibi hissettim, merak etme az sonra ap ayrı bir konuya gireriz bu konuyu da unutur geçeriz)

-Ya bu dar kot giyme modasını kim çıkardı hatunlar arasında söyleyin gidip beyninden vuracağım. Abi ülkemin kızları hakikatten bazen bokunu çıkarıyor gibime geliyor. Elbise dediğimiz olayın felsefesi ayıbı örtme bağlamından yola çıkarak, e birazda hadi süslü renkli olsun falan ama bu ne abi? Ve bu hatunların alayında “anti moda takipçiliği” var (güya) ya biri bu gün bir cesaret edip çıplak çıksa hani veya fena absürt bir elbise ile bir çıksa tamam yarın alayı öyle. Şimdi arkadaşlar hani suç işleyen hıyarlar eyvallah hataları falan var ama teşhirciliğinde bu kadarı. Haberlerde falan halkı izlediğime göre giyim kuşam tüm Türkiye de aynı gidiyor galiba. Sanırım bu işlerde kolpa bir trikocunun tekelinde.

-Ülkemde bu ara bazı diziler rtük tarafından 250bin şikayet ile kapatılması isteniyor. Bizim sitede de yazan arkadaşlar oldu sanırım, başlıklarını gördüm ama içeriklerini okumadım gerçi. Komik tabi. Kapatılmasını isteyip onu yazısına taşıyanda basiretsiz, kapanmasını isteyip rtük’ü arayıp ama hala izleyende basiretsiz. Türk halkı bu kanallardaki dizilere olan tepkisini programı izlemeyerek gösterme olgunluğuna geldiği gün bu kardeşiniz söz veriyor size dizi yapacak bu ülkede. Şimdi sağda solda bu show tv’ye kanal d’ye falan satılmış basın-yayın organları diyoruz sonra bize kızıyorlar. Bizim senaristler işi çözdü. Bak anlatayım olayı. Ya hakikatten çok sağlam senaryon olacak bomba gibi bölümlerle ilk sezonu (işte tahminen 25-30 bölümü) yapıp sonra cacığa bağlayacaksın. Yada bakacaksın bu ülke kimi seviyor? Ona bok atacaksın. Bu ülke kime kıl oldu? Onu yücelteceksin ki “Muhteşem” olsun bankadaki hesabın. “Yüzyıl” boyunca rahat yaşayasın. Pehhh!

-Bilgisayar oyunu sevenlere sesleniyorum Dark Siders güzel oyun hakketten. İçinde Hz. Adem, Hz. Havva, Azrail, Cebrail, İsrafil, Mikail, Mahşerin Dört Atlısı, Şeytanlar, iblisler olan bir ekşın oyundur kendisi.

-Sigarayı bıraktım. Düşün! İki cümlesinden biri sigara olan adam sigarayı bırakma kararı aldı e haliyle bu karara iki hafta sadık kalabildi. Allah belasını versin kurtulamıyorum arkadaş. Şimdi hiç bana aktardaki ot listesini sayıp şu otunu bu yaprağını şu çiçeğini çiğne, yala, yut geçer demeyin/ilaç milaç hiç önermeyin zaten. Bu alışkanlık bağımlılıkta değil arkadaş aşmışım artık ben resmen dayanamadım ortadan ikiye yarılacakmışım gibi hissettim. Buradan sigara içmeyen arkadaşlara çok imrendiğimi itiraf ediyorum.

Selametle!


Yorumlar (5)
By Pencil 18.1.2011 01:47
Selametle! :)

&&&&&&& ... 18.1.2011 16:58
Enes;Bana sanki nasıl geliyor biliyormusun bu yazar hep kendini anlatıyor,aslında herkesin rahatsız olduğu şeylerle bir farkındalık yaratma tutkusu gibi.
Seri cümlelerle,bir esinti geçti içimden okurken.Sanırım sadece anlatmak için yazılmış,günlerin günlüğe konulmuş bir hali.Genel Enes tanıtımı gibi..Eline sağlık,kızmak uok ne hisettiysem onu yazdım.

. KediAdam 19.1.2011 16:34
Sen akıllı bir adamsın Enes. Özellikle ilk konuda hem fikiriz. Ben de deli olurum bu kızlara yer verme muhabbetine.

Halit DURUCAN 23.1.2011 21:46
Enes,yazınızı keyifle okudum. Tebrik ederim.

bekir said aslan 27.1.2011 04:19
kardeş hakiketen şu kot giyme meselesi beni de sıkıntıya sokuyor etrafta istediğin gibi dolaş pörtlek pörtlek her tarafın manda memesi gibi ortaya çıkmış kadınlar yok mu insanda din iman bırakmıyor sonra da gençler nefsine sahip çıksın nasıl olacak kardeş nasıl sahip çıkarım hadi b baktım kafamı sola çeviriyorum oynı tür yaratıktan bi tane daha olmazki canımmmm biz de insanız :)))...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 7008
2 Eyyup AKMETİN 5244
3 Firari Fırtına 4978
4 Mustafa Ermişcan 4421
5 Hasan Tabak 4099
6 Nermin Gömleksizoğlu 3697
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3647
8 Uğur Kesim 3449
9 Sibel Kaya 3399
10 Enes Evci 3074

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:759 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com