ayse sever  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 185 Puanı: 446

24 Ocak 2011 Pazartesi 
((((( ESKİMEYEN DOSTUMA ))))) 2
Okunma: 1674


     Sonbaharda sararmış yapraklarını döken hani o ağaç varya ;  işte ben tam o ağacın kuytusundayım . Feryatlarım gizliden ıslık sesleriyle karışmış birbirine . Rüzğarla savrulup , gecenin kasvetinde kaybolmaktayım . 
    
     Umut etmeye geç kalmışım ben bu dünyada . Dünyanın en acımasız yüzünde yaşamaktayım . Başkalarınadır gülen yüzlerim , umut kokan telkinlerim . Yalnız gerçek dostlarımadır o yalandan gülücüklerim . 

     öyle çok dostum vardır ki benim bir anlatsam inanamazsınız . her biri bir parçamı koparmak , damarımdaki kanımın bir damlasını isteyen öyle çok sahte dostlarım vardırki ;mantık , kavram terazisine koyamaz şaşar kalırsınız .

     Güçlüymüş gibi görünüyor , gülücükler saçıyorum . Makyajlar yapıp kuaföre gidiyorum ve oynuyor , oynuyor ve oynuyorum . Sevildiğimi zannedipte hir dost eli uzattığımda bir hançer daha yiyor , yara kolleksiyonuma bir yenisini daha ekliyorum .

Kızıyorum kimi anlarda kendime .
Neden karşıma çıkan herkesi kendimmiş gibi görüp güveniyorum diye .
Ama ....boşver diyorum sonra takma boşver gitsin .

     Zaman ve insan kavramı öylesine garipki , yıllar geçsede üzerinden ben hala lise yıllarındaki dostlarımı arıyorum . Açlıgı da tokluğuda birlikte bölüştüğümüz o dost gibi dosstlarımı arıyorum . Belki zamanda geri dönüp o dostlukları bir daha asla yaşayamaM belkide ama yıllar sonra sanki o günlerden kaçıp gelen biri çıkıverdi karşıma .


Yorumlar (9)
ayse sever 24.1.2011 02:03
teşekkürler _kimse_ _ _
fakat bu yazımın ilk yarısı devamı da gelecek

&&&&&&& ... 24.1.2011 04:35
AYŞE;Bak sana bir kaç kelam edeceğim beni anlamaya çalış,yazının anlamından çıkan 'Ben iyi niyetliyim ama artık insanların niyeti bozuk.Bende bu yaşam biçimine uyum sağlamak için herkesin beni aldattığını bile bile yaşıyorum'anlamını çıkarmak çok zor değil.Bunu seni okuyan yakalar,evet belki bu cümlelerle yakalamaz ama ortak payda bulunur Ayşe.Şimdi sana diyorum ki;Yaşın onbeş,onaltı yada her neyse böyle bir yaş olsaydı,sana duygun tadında bir kaç cümle yazar geçerdim.Ama artık belki profil resminin bana verdiği izlenimden olacak,belkide çırpınışlarının gayretinden bilmiyorum ancak AYŞE;Geçmişe dönük üç beş duygu oynaması seni mutlu etmeyecek,birikim yapma zamanın gelmiş,kabullenmelerin insanları artık başka bir çerçeveden olmalı.Bakma bana sen,seni okur geçerdim,ama içimde garip bir masum yanıma dokundu yazın.Senin insanlık dediğin şey bu değil AYŞE,seni üzecek yorumlara meyil vermeme çaban gibi hayatada aynı çabayı vermelisin.Anlatabildiğimi sanmıyorum ama anladıysan mutlu olurum...

ayse sever 24.1.2011 13:04
özgüll öncelikle yorumun için teşekkürler
genel olarakta yorumunda haklı bile sayılabilirsin. fakat beni yakından tanısaydın fikirlerinin boyutunun değişebileceğini de sana belitmek istiyorum .
ben insanlara kapımı en gülen yüzüm ve en sıcak sevğimle açarım
eğer değerini bilemeyen olursa kapılarımı hiç açmamacasına da kapatırım
incinir kırılır üzülürüm ama bana kalanların bir kez daha degerini anlar ve halime binlerce kez daha şükrederim
yorumunu yeterince anladığımı düşünüyorum bu yüzden de sana minnettar olduğumu bilmeni istiyorum

.... ..... 24.1.2011 15:06
öncelikle; kendisine bu kadar samimi olan bir kişi gerçek dostlulukları bulacağına inanıyorum... anlatıkların öyle ainsana ait şeyler ki mutlaka birçok okur kendinden bir şey görmüştür. yani bu dünyada sahtelikler çok, doğru olanı bulunca sıkıca sarılmak lazım ama her şeyden önce hayatı kendi başını kurmak lazım . hiç bir kişinin gölgesi olmasın yoksa, insan tam olmaz her kesten, herkes gibi.... ancak insan paylaşınca güçlenir ve yanlızlıklarımızı paylaştıkça ortak mutluluklar yaratır... sevgiyle ....

Comert Sen 24.1.2011 18:14
Şirce bir yazı olmuş.Geçmişe bir bakış. Hepimizin geçmişinde, böyle arkadaşlıklar ve zamanlar vardır kuşkusuz. Önemli olan yerinde bir puanlmayı yapmak. Bunu yapacak tecrüben olduğuna inanıyorum sevgili Ayşe.Keşke o kadar kolay olsa, birden çıkıverse karşımıza birileri.Keşke.(...)

ayse sever 24.1.2011 23:52
zana yorumun için teşekkürler
hayatımıda tek başıma kurup yaşadığıma emin olabilirsin fakat ihanetler insanın kanından canından gelince biraz isyanlar oluyor istemedende olsa

ayse sever 25.1.2011 00:00
bu sıcak yorum için teşekkürlür cömert
müzik ve şiir benim vazgeçilmezimdir . bu yüzdendir ki ne kadar düz yazı yazmak istesemde içinde şiir kokusu almadan yapamıyorum.tecrübe konusuna gelirsek zaman bunu insana bi şekilde öğretiyo zaten
inan sen kalbini sorğusuz sualsiz açtıkça birileri gerçekten çıkıyor karşına hatta gidenler bile azap içinde geri dönmenin yollarını arayabiliyor(denenmiştir)

Fatoş Nihal Aytaç 25.1.2011 19:05
1.si; çok ve çok yakın buldum anlattıklarını kendime.
2.si, çok ve çok şey aştım sonradan kendimce.3.sü hala gülmek isteme çabasında olduğunu seziyorum ve duygusallık da var tabi.
4.sü akıl vermek değil niyetim, kendime göre bir çare, paylaşmak isterim belki pay çıkarırsın kendine diye, çünkü bu konu hakkında bir çok paylaşımda bulunmak isterim böyle düşünenlerle.
Biraz daha katı yürek gibi görünmek, biraz daha güvenir gibi görünmek ama güvenmemek, biraz daha insanlardan beklentisiz yaşamak, kendin gibi sanmak vs. Daha az yıpranmışlıklar getirir bana göre.
2.kısmını bekliyorum..

ayse sever 26.1.2011 00:32
fatoş yorumun için teşekkürler
senin bu seçenekleri bende uyguluyorum zaten merak etme :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6976
2 Eyyup AKMETİN 5052
3 Firari Fırtına 4908
4 Mustafa Ermişcan 4398
5 Hasan Tabak 4074
6 Nermin Gömleksizoğlu 3673
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3621
8 Uğur Kesim 3430
9 Sibel Kaya 3376
10 Enes Evci 3050

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:778 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com